“Denizlerimizi, Akarsularımızı, Ormanlarımızı, Meralarımızı Özgür Bırakın”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Kırklareli Milletvekili, TBMM Çevre Komisyon üyesi Vecdi Gündoğdu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında   Denizlerimizi, Akarsularımızı, Ormanlarımızı, Meralarımızı Özgür Bırakın”başlığı ile açıklama yaptı.

Yaklaşık bir buçuk yıldır dünyanın yaşamakta olduğu pandemi krizi bir kez daha ekolojik dengenin, iklim krizi, sağlıklı yaşam ve gıda güvenliğinin ne kadar yaşamsal olduğunu gösterdiğini söyleyen Gündoğdu yaptığı yazılı açıklamada;”Artık ülkelerin sağlıklı nesiller için sağlıklı gıdaya ulaşımı en vazgeçilmez ve gelecek planlamasının en doğru yapılması gereken bir alan olduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle sürdürülebilir sağlıklı bir yaşam için çevreyle barışık, tüm canlıların kardeşliğini öngören politikaları hayata geçirmek zorundayız.

Artık, 20 yıllık AKP hükümetlerinin plansız vahşi büyüme politikalarına dur diyerek, yeşili,maviyi, toprağı, suyu, havayı yaşar ve yaşanılabilir kılmak zorundayız.

Artık, her ne pahasına olursa olsun talan ve yıkım politikalarına dur demek zorundayız. Birinci sınıf tarım arazilerinin tarımsal üretim yerine sanayi ve yerleşim amaçlı kullanıma açılmasının kesinlikle ve kesinlikle önüne geçmek zorundayız.

Bu kapsamda Trakya Bölgemizin bereketli topraklarını, Istrancaları ve longoz ormanlarıülkemizin ve Avrupa’nın eşsiz cennet köşesi olarak mutlak koruma alanları haline getirmek zorundayız.

Bu duygularla;

Gelecek nesillerin yaşam hakkına saygı duyarak,doğayla savaşmadan barış içerisinde, kardeşçe yaşayabileceğimiz, tertemiz nefes alabileceğimizyaşam alanlarının özlemiyle “5 Haziran Dünya Çevre Günü” nü kutluyorum. Saygılarımla.” şeklinde kaydetti Kaynak:Edirne  Gerçek Gazetesi 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Denizlerimizi, Akarsularımızı, Ormanlarımızı, Meralarımızı Özgür Bırakın”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin