featured

Novak Djokovic Krizi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tenis’te Dünyanın 1 Numalı ismi için Koronavirüs aşısı olmaması nedeni ile vize iptali, hukuk uzmanları tarafından mahkeme sürecinin Avustralya Açık kura çekimi için zamanında çözülüp çözülemeyeceği konusunda ikiye ayrıldı.
Morrison hükümetinin Novak Djokovic’in vize duruşmasını iki gün erteleme teklifi federal devre mahkemesi tarafından reddedildi.
Pazar günü yayınlanan bir talimatta, yargıç Anthony Kelly, Tennis Australia’nın Avustralya Açık çekilişine dünya bir numarası dahil etmek için belirttiği son tarihin ardından, duruşmayı Çarşamba gününe kadar erteleyecek olan hareketi reddetti. Ancak hukuk uzmanları, Pazartesi günkü duruşma devam ederken bile, Djokoviç’in oynamak için zamanında vizesini geri veren bir mahkeme emri çıkarabileceğinin garantisi olmadığı konusunda uyardılar. Sırp yıldız, vizesinin yeni gerekçelerle tekrar iptal edilmesiyle de karşı karşıya kalabilir.
İçişleri Bakanı Karen Andrews davanın ertelenmesi için mahkemeye başvurdu, ancak yargıç Cumartesi günü verilen bir kararla bunu reddetti – ancak Djokovic’in Pazartesi günü saat 10.00’daki açılış sunumlarından sonra hükümetin yeniden deneme seçeneğini açık bıraktı.
Mevcut takvim yerinde kalırsa, hükümetin avukatları Pazartesi öğleden sonra sözlü sunumlar yapacak. Mahkeme Perşembe günü, Tennis Australia’nın Djokovic’in program amaçları doğrultusunda Salı gününe kadar rekabet edip edemeyeceğini bilmesi gerektiğini söylediğini duydu.
Avustralya hükümeti Pazar günü, her ikisi de Avustralya Açık’a katılmak için seyahat eden Çek çiftler Renata Voracova ve bir tenis yetkilisinin vizeleri iptal edildikten sonra ülkeyi gönüllü olarak terk ettiğini doğruladı. Sağlık bakanı Greg Hunt gazetecilere verdiği demeçte, sınır kuvvetlerinin Avustralya Açık vizeleriyle ilgili soruşturmasını tamamladığını söyledi. Djokovic’in davası hakkında yorum yapmadı çünkü bu konu mahkemenin önündeydi.
Hunt, “Artık iki kişi daha gönüllü olarak ülkeyi terk etti… Vizesi iptal edilen herhangi bir kişi, herhangi bir zamanda, bir mahkeme sürecinden geçerken bile ülkeyi terk etme hakkına sahiptir, ancak bu onların meselesidir.” Dedi.
Djokovic, Avustralya Açık’ta yarışmak için tıbbi bir muafiyet elde etti, ancak daha sonra, geçerli bir muafiyet kanıtlayamadıkları takdirde gelenlerin tam olarak aşılanmasını gerektiren Avustralya sınır kurallarına uymadı. Şu anda Melbourne’deki Park otelde göçmen gözaltında tutuluyor.
Djokoviç’in mahkemeye itirazı, vizesini iptal etme niyeti bildirimindeki ve içişleri bakanı delegesi kararındaki hataların vizenin eski haline getirilmesi gerektiği anlamına geldiğini savunmaya çalışıyor.
Mülteci avukat ve Herkes için İnsan Hakları’nın kurucusu Alison Battisson, Djokoviç Pazartesi günü kazanırsa hükümetin “vizesini iptal etmek için başka bir yol bularak ortalıkta gezinmeye çalışmak” yerine mahkemenin kararına saygı duyması gerektiğini söyledi.
Federal mahkemede kazandığı üç davayı sadece bakanın iptal etmek için yeni bir neden bulması için gerekçe göstererek, “Ancak içişleri bakanlığıyla olan ilişkilerimizle ilgili bildiğimiz şey, durumun genellikle böyle olmadığıdır” diye uyardı. vize.
Battisson, mahkemenin davayı Avustralya Açık’taki son tarihe kadar zamanında karara bağlamasının “olağanüstü” olacağını, çünkü “tenis oynamakla ilgili bir sorun değil bir vize sorunu” işitildiğini ve diğer acil davaların -en azından- çözülmesinin haftalar sürdüğünü öne sürdü.
Battisson, Djokoviç’in Avustralya’nın göçmenlik başvurularını yürütürken belgelere erişimi olmayan başvurana karşı “acımasız” bir yol izlediğini savundu.
Eski göçmenlik dairesi sekreter yardımcısı Abul Rizvi, Pazartesi günü dünyanın 1 numarası başarılı olursa hükümet Djokovic’in vizesini tekrar iptal ederse “şaşıracağını” söyledi.
“Başka bir sebep bulmaları gerekecek, yoksa mahkemeye saygısızlık olur” dedi.
Rizvi, Djokovic’in son tarihe kadar bir sonuç alamayabileceğinin “mümkün” olduğunu, ancak “avukatları, yargıç üzerinde düşünürken onun gözaltında bırakılamayacağını savunacak” dedi.
Andrews’in bir sözcüsü Guardian Australia’ya şunları söyledi: “Konu mahkemenin önünde olduğundan, şu anda yorum yapmak uygun değil.”
Düğüm henüz tam olarak çözülmüş durumda değil, Dünya bir numarasının turnuva akıbeti, spor ve sağlık etiğini muazzam bir tartışmaya sürüklüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Novak Djokovic Krizi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin