featured

Meriç ve Tunca Nehri’nin Kıyısında Temizlik

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Plastiğe Hayır çağrısıyla çevreciler Meriç Nehri’nin kenarındaki çöpleri topladılar.
Plastiğe Hayır Grubu’nun çağrısı ile biraraya gelen Trakya Üniversitesi’ne bağlı öğrenci toplulukları ve çevreciler, Tunca ve Meriç nehirlerinin kıyısı ve Kent Ormanı’nda temizlik etkinliği düzenledi. Yaşanılabilir bir çevre için temizliğin önemine dikkat çekilen etkinlikte çevreciler plastik, cam, sigara izmariti gibi doğaya zararlı maddeleri topladı.
Plastiğe Hayır Grubu’nun çağrısıyla ve Edirne’de Trakya Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Çevre ve Geri Dönüşüm Topluluğu ile bir araya gelen çevre gönüllüleri, Tunca Nehri kıyısında temizlik etkinliği gerçekleştirdi. Çevre ve Geri Dönüşüm Topluluğu’nun yanı sıra İnsan Hakları ve Barış, Halk Sağlığı, Trakya Tıp Öğrencileri Birliği, Trakya Genç Yeşilay, Farklı 1 Gençlik, Hayvan Dostları ve Özel Eğitim topluluklarına üye öğrencilerin bir araya geldiği etkinlikte, Tunca Nehri kıyısındaki plastik ve cam atıklar ile sigara izmaritleri toplandı.
Doğanın korunması amacıyla farkındalık oluşturmak ve temiz bir çevreye dikkat çekmek amacıyla düzenledikleri etkinlikte Tunca Nehri kıyısının kirli görüntüsünün yanı sıra soğuk hava şartlarıyla da mücadele ettiler. Kısa sürede onlarca çöp poşetini dolduran öğrenciler, Tunca Nehri’nin ardından Meriç Nehri ve Kent Ormanı’nda da temizlik etkinliğine devam ettiler.
Çevrecilik ve Geri Dönüşüm Topluluğu Başkanı Sevil Göçmen, temizlik etkinliğine çeşitli topluluklara üye öğrencilerin katıldığını belirtirken; ‘Çevremizi korumamız ve sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyoruz. Fırtına ve rüzgarın da etkisiyle burada çok fazla plastik birikimi oluyor. Bunların doğada ayrışmasını engellemek adına onları topluyoruz. Aynı zamanda insanlar tarafından yere atılan sigara izmaritleri, cam şişeler gibi atıkların da çevreden uzaklaştırılmasını sağlıyoruz’ ifadelerini kullandı.
Özel Eğitim Topluluğu Başkanı Doğukan Toprak, doğa ve farklılıklarına dikkat çekerken; “Topluluğumuzun amacı; özellikle engelli bireyler için farkındalık yaratmak. Ama biz sadece engelli bireylerle kalmamak, din, dil, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim gibi bütün farklılıkları desteklemeye çalışıyoruz. Çünkü engellilik de bunlar gibi bir farklılıktır. Yaşadığımız dünyanın kıymetini biliyoruz ve bize çevremizi temizlemek gibi bir etkinlikle geldiler. Biz de buna katılmak istedik” diye konuştuKaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Meriç ve Tunca Nehri’nin Kıyısında Temizlik

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin