Eğitim Emekçilerinin Aşılanma Süreci Tamamlanan Kadar Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmeli

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğ​itim-İş Edirne Şubesi, eğitim emekçilerine aşılanma süreci tamamlanıncaya kadar yüz yüze eğitime ara verilmesi  gerektiği çağrısında bulunarak, söz konusu konu ile ilgili valiliğe dilekçelerini verdiler.

Eğitim -İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar  konu ile ilgili yaptığı açıklamada;  Covid-19 pandemisi nedeniyle birçok meslektaşımızın öğrencimizin ve vatandaşımızın sağlık sorunları yaşadıkları hatta vefatla sonuçlanan süreçlerin yaşandığı bilinmektedir.

Pandemi sürecinde bir çok kez yüz yüze eğitime ara verilmiş ve uzaktan eğitim süreci uygulanmıştır. Gelinen noktada 2 Mart 2021 tarihi itibariyle sürecin İl Hıfzıssıhha Kurulları kararlarına göre yürütülmesine karar verilmiş ve valilikler ile diğer kurumların sorumluluğuna bırakılmıştır.
Salgına ilişkin iki önemli unsur söz konusudur. Bunlardan birincisi maske, mesafe ve temizlik tedbirlerinin alınması ikincisi ise aşılama uygulamasının tamamlanmasıdır. Her iki konuya ilişkin olarak da idare bakanlıklar, valilikler, kaymakamlıkla ve diğer idari birimler tarafından tedbir alınması gerekirken yeterli tedbirler alınmaksızın yüz yüze eğitim süreci yürütüldüğü görülmektedir.

Eğitimin yüz yüze yapılması gerektiği açıktır fakat evrensel, anayasal, yasal ve sonucunda insani bir hak olan sağlık ve yaşam hakkını tehlikeye atacak uygulamaların sonlandırılması riskin minimize edilmesi gerekir.

Pandemi yayılımının mutant virüslere de bağlı olarak hızla arttığı, bulaşıcılığın ve hastalanma riskinin küçük yaşlara kadar bilinmektedir.” dedi.

Eğitimin telafisinin mümkün olduğunu  ancak tek bir canın bile telafisi olmayacağının altını çizen Zobar, “İlimizdeki eğitim öğretim süreci ile ilgili karar verme merci olan Vali başkanlığındaki İl Hıfzıssıhha Kurulunca aşılama işlemi ile aşı etki süreci ve pandemiye ilişkin alınması gereken tedbirler tamamlanana kadar yüz yüze eğitime ara verilmesi gerekmektedir. Eğitim öğretim iş kolunda örgütlü bir sendika olarak tekrar dile getiriyoruz, eğitimin telafisi mümküdür, ancak tek bir canın bile telafisi olmayacaktır.”şeklinde konuştu.Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eğitim Emekçilerinin Aşılanma Süreci Tamamlanan Kadar Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmeli

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin