featured

Edirne Olgunlaşma Enstitüsü Hayata Geçiyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından gerekli onay süreci tamamlanan Edirne Olgunlaşma Enstitüsü hayata geçiyor.

Edirne Olgunlaşma Enstitüsünün faaliyet ve yapılanması ile ilgili toplantı Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında yapıldı. Toplantıda Olgunlaşma Enstitüsü kurucu müdürü Hakan Çiçek tarafından verilecek eğitiler ve yapılması planlanan çalışmalarla ile ilgili sunum yapıldı. Sunumun ardından Olgunlaşma Enstitüsünün yapılanması, tema planlaması, verilecek eğitimlerin içerikleri, eğitici sayıları ve alınan başvuru sayıları gibi konular görüşüldü.

Olgunlaşma Enstitüsünün yapacağı faaliyetler ve çalışmaların Edirne için çok kıymetli olacağına inandığını ifade eden Vali Kırbıyık; “kuruluş noktasından mevcut Olgunlaşma Enstitülerinin tecrübelerinden de faydalanmak gerekiyor, bu bakımdan konuyla ilgili ziyaretler gerçekleştirilmesi katkı sağlar. Ayrıca hayatın içinde yer alacak, kabul görecek çalışmalara ağırlık verilmesinin de uygun olacağını değerlendiriyorum. Bu bakımdan geniş bir çerçevede konuya yaklaşmak için bir danışma kurulu oluşturmak da büyük fayda sağlar. İlimizde geçmişte var olan ipek böceği üreticiliği veya sepet örücülüğü gibi alanlar dikkat çekici ve yaşatılması gerek hususlar olarak bu kapsamda değerlendirilebilir. Hedeflerimizin yüksek olması gerekiyor. Bu yüksek hedeflere ulaşmak için çok çalışmalı, çalışmalarımızı geniş bir yelpazeye yaymalıyız. Sahada faaliyetlerimizi, sahadakilerle birlikte yürütmemiz yerinde olur. Daha iyisini, daha güzelini nasıl yapabiliriz diyerek çalışmalarımızı yürütmeliyiz.” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Edirne Olgunlaşma Enstitüsü Hayata Geçiyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin