featured

SOL Parti: Tarikat İktidarını Gönderelim”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SOL Parti Edirne İl Örgütü,  Türkiye’nin geçtiğimiz hafta ortaya çıkan haberle sarsıldığı 6 yaşındaki çocuk kendinden 29 yaş büyük biri ile evlendirilmesi olayıyla ilgili Saraçlar Caddesi’nde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı..SOL Parti İl Başkanı Nazım Türkoğlu, “Bu büyük suçun failleri bir an önce tutuklanmalı ve üzerini örten kamudaki tüm suç ortakları ortaya çıkarılarak yargılanmalı” diye konuştu.

Türkiye’nin, geçtiğimiz hafta ortaya çıkan çocuk istismarı ile bir kez daha sarsıldığını dile getiren Türkoğlu, Yoksul halk çocuklarını boğan, kadınları nefessiz bırakan kirli tarikat düzeninizi… Lüks arabalarla gezen şeyhlik zincirinizi… Devlet kaynaklarıyla büyüttüğünüz şirketlerinizi… Başınıza yıkacağız.

KARANLIĞINIZA LANET OLSUN

Türkiye yeni bir çocuk istismarı vakasıyla sarsıldı. İstismarın faili yine aynı… Yobaz karanlığıyla çocuklara göz diken tarikat mensupları bu kez de 6 yaşında çocukla evlenme skandalıyla karşımıza çıktı. 6 yaşında bir çocuğa göz diken bu karanlık odaklara, onların eteğinde iktidar olanlara, onlara maddi manevi destek olanlara, zulüm karşısında susanlara lanet olsun!

AKP BESLEDİ, AKP BÜYÜTTÜ

BirGün gazetesinin ortaya çıkardığı bu çocuk istismarı münferit değildir. Kadınların giyiminde tahrik unsuru arayanların, küçücük çocuklara farklı gözle bakanların, tüm bunlara da dini kılıf bulanların yarattığı düzenin sonucudur. Televizyonlarda vaazlar vererek, şu yaşta evlenilir, bu yaşta birlikte olunur diyerek, çocukları meczupların hedefi haline getiren programlara izin verenlerin sorumluluğudur. 20 yılda iktidarın tüm olanaklarını tarikatların önüne seren AKP’nin sorumluluğudur.

LAİKLİĞİ KAZANALIM

Cumhuriyet’in ilerici birikimlerini ve laikliği tasfiye ederek bu karanlık düzeni kurdular. Eğitim başta olmak üzere toplumsal hayatın her alanı ve devlet kademelerini tarikatlar ve cemaatlere teslim ettiler. Ülkemizin geleceği şimdi de bu paralel yapıların, devlet içinde devletleşmiş karanlık odakların yarattığı büyük bir risk altında. Bu riskin bertaraf edilmesi laiklik mücadelesinden geçiyor.

DİN BEZİRGANLARINI TARİKATLAR İKTİDARINI GÖNDERELİM

Yoksul halkın inancını sömürerek kendilerine kirli bir saltanat kurdular. AKP ile semirmiş, büyümüş bu din bezirganlarını ve onların iktidarını artık gönderme zamanıdır. Tüm aydınlık, demokrat, vicdanlı, feraset sahibi yurttaşlarımızı çocuklarımız için ayağa kalkmaya, bu kavgada birlikte olmaya davet ediyoruz.

Bu büyük suçun failleri tutuklanmalı ve üzerini örten kamudaki tüm suç ortakları ortaya çıkarılarak yargılanmalıdır.”şeklinde konuştu. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SOL Parti: Tarikat İktidarını Gönderelim”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin