featured

Zobar’dan MEB’ e Üç Soru!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar, Edirne’deki  eğitim-öğretim ile ilgili yaşanan sorunların cevaplanmasını istediği bazı konular hakkında MEB’e sorular yöneltti. Geçtiğimiz haftalarda gazetemizde manşete taşıdığımız Edirne’deki “Öğrencilerden tablet için isimler istenildi ama…” başlığıyla gündeme getirdiğimiz konuyu da  soran Eğitim-İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar cevaplanmasını istediği soruları şöyle sıraladı:

CEVAP BEKLEYEN ÜÇ SORU

“1-Edirne’de uzaktan eğitime katılamayan, tablet bilgisayar ihtiyacı olan öğrencilerin aylar öncesinden belirlenmesine rağmen, uzaktan eğitim sürecinde MEB tarafından dağıtılması planlanan tabletler 1.dönemin son haftasına kadar neden dağıtılmamıştır? Son hafta bazı okullarda dağıtıldığı haberleri gelmiş olsa da bu sayının neden çok az olduğu, ihtiyaç belirlenen öğrencilerin birçoğuna neden ulaşmadığı, dağıtılan az sayıda tabletin kime, neye, hangi okula göre belirlendiğinin objektif bir şekilde kamuoyuna açıklamasının yapılmadığı soruları cevap beklemektedir.
2-Okullarda İşkur’dan alınıp uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte başka kurumlara verilen temizlik personelleri okullara ne zaman dönecektir? MEB’in planına göre okulların yüz yüze açılmasına az bir süre kalmıştır. Hatta destekleme ve yetiştirme kursları için 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren açılabilir izni MEB tarafından resmî yazıyla duyurulmuştur. Devlet okullarında İşkur’dan alınan temizlik personelleri başka kurumlarda olduğu için 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren okul kurslarının açılabilmesi izni yine dershanelere, özel okullara avantaj sağlamış, devlet okullarında okuyan öğrenciler okullarının temizlik açısından hazır olmaması sebebiyle yine mağdur olmuştur.
3-Okullarda öğretmenler arasında iletişim ve bilgilendirme amaçlı kullanılan Whatspp uygulamasından çıkıp BİP uygulamasına geçilmesi hazırlığı hangi gerekçeye dayanmaktadır? İl Milli Eğitim, okul idarecilerine iletişim ve bilgilendirme amaçlı kullanılan uygulamalarda BİP’in daha güvenli olduğu konusunda somut ve inandırıcı veriler sunması gerekmez midir? Mutlaka bir uygulama yüklenecekse daha güvenli olan ve emrivaki değil de öğretmenlere de sorularak ortak bir uygulamaya geçilmesine karar verilmesi doğru değil midir? Sonuç olarak BİP uygulamasına geçilmesi konusu kişisel bir tercih olduğu için bir zorlama olamaz, herkes kendi karar verebilir. Devletin resmî iletişim kanalı resmi yazılardır veya MEBBİS siteminde kayıtlı kişisel e-posta ile de bilgilendirme yapılabilir.”Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi  

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Zobar’dan MEB’ e Üç Soru!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin