featured

SOL Parti’den Aksal’a ‘Millet Bahçesi’ Yanıtı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SOL Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak, AKP Milletvekili Fatma Aksal’ın Söğüklük’te planlanan Millet Bahçesi’ne ilişkin açıklamalarına, “Biz sizin, AKP’nin  ne yapmaya çalıştığını biliyoruz! Gerçek niyetinizi biliyoruz! Siz Edirnelilere siyasal İslam’a dayalı bir yaşam biçimini dayatmak istiyorsunuz. Siz Laik bir yaşam biçimine karşısınız. Siz Edirnelilerin Söğütlüğü kullanım tercihlerinden rahatsızsınız“ diyerek yanıt verdi.
SOL Parti Merkez İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak, “Susmayacağız Laikliği savunacağız“başlığı altında yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:
“AKP Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Söğütlük Kent Ormanının Millet Bahçesine dönüştürülmesi projesine yönelik tepkileri:’Birkaç kişi biz istemiyoruz diyor’ diye değerlendirmiş. Bu açıklama da göstermiştir ki, AKP ve onun Milletvekili Fatma Aksal, halktan ne kadar kopuk siyaset yapıyor.
Fatma Aksal’a buradan sesleniyoruz.  Edirne’de sokağa çıkabilecek, halkla konuşabilecek yüzünüz varsa, Edirne sokaklarında bir gezin, Edirneliler nasıl bir söğütlük istiyor, kaç kişiler öğrenin.
Bilmelisiniz ki Edirneliler hiç müsterih değil.
Fatma Aksal ‘Edirne’deki proje çok güzel, doğayla uyumlu’ diyorsunuz. Taşkın sahası olan bir yere, sanki gerekli imiş gibi, 1865 metre kare betona dayalı; Camii, kıraathane ve kütüphane yapılacak.
Bu mudur doğaya uyumluluk?
‘Kent Ormanı’nda ne var bakımsız bir orman ve bir tane yürüyüş yolu’ diyor ve ekliyorsunuz:“Bizim yapacağımız Millet Bahçesi’nde Türkiye’nin en büyük bisiklet yolu olacak’.  Bunu iyi bir şey sanıyorsunuz. Sayın Aksal bu en büyük bisiklet yolu ‘asfalt olacak asfalt’.
Bunun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? Ormanda asfalt. Evet Orman bakımlı olmalıdır. Bu da Tarım ve Orman Bakanlığı’nın görevidir. Gittiğinizi sanmıyorum ama bilmelisiniz ki Söğütlük’teki yürüyüş yolu  gayet güzel ve doğaya uyumludur.
Ancak biz sizin, AKP’nin  ne yapmaya çalıştığını biliyoruz! Gerçek niyetinizi biliyoruz!
Siz Edirnelilere siyasal İslam’a dayalı bir yaşam biçimini dayatmak istiyorsunuz. Siz Laik bir yaşam biçimine karşısınız. Siz Edirnelilerin Söğütlüğü kullanım tercihlerinden rahatsızsınız.
SOL Parti Edirne Örgütü olarak; Buna izin vermeyeceğiz! Laik yaşam biçimine yönelik bu saldırınıza bütün gücümüzle karşı çıkacağız. Susmayacağız Laikliği savunacağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SOL Parti’den Aksal’a ‘Millet Bahçesi’ Yanıtı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin