Hekimler, Koronavirüsten Hayatını Kaybeden Meslektaşlarını Andı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık çalışanları, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde bir araya gelerek  salgında hayatını kaybeden meslektaşlarını covid-19 salgınının 2. yıldönümünde andı.
Sağlık çalışanları, salgında hayatını kaybeden meslektaşları için saygı duruşunda durdu.  Ardından Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gürcan Altun, yaptığı konuşmada salgından dolayı hayatını kaybeden vatandaşların sayısının 250 binin üzerinde olduğunu söyledi.

Türkiye’nin salgını en ağır yaşayan ülkelerden biri olduğunun altını çizen Dr.Altun konuşmasında şunları kaydetti:  “Her biri bir can. Her biri bir insan. Her biri bir anne, bir baba, bir eş, bir dost, bir arkadaş, bir sevgili, bir çocuk! Her birinin acısını yüreğimizde taşıyoruz. On dört buçuk milyon vakayla dünyada dokuzuncu sırada yer alan Türkiye salgını en ağır yaşayan ülkelerden. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı resmi rakamlara göre bile vefat sayısı 95 binin, gerçek rakamlar ise 250 binin üzerinde. Her biri bir can. Her biri bir insan. Her biri bir anne, bir baba, bir eş, bir dost, bir arkadaş, bir sevgili, bir çocuk! Her birinin acısını yüreğimizde taşıyoruz. Korunması ve önlenmesi mümkün olan bir hastalık yüzünden öldüler.
Bu dönemde neler oldu.  salgın değil algı yönetimine çalışıldı, salgından “başarı hikayesi” çıkarıp siyasi rant hedefiyle politikalar üretildi. Salgının başlarında maske sıkıntısı yaşanırken, devamında aşılar vatandaşlarla zamanında buluşturulamadığı gibi aşı tereddüdüne neden olacak söylemler ile aşı karşıtlığının da önü açıldı. İlk günden beri gerçekleri gizleyen ve çarpıtan, yanlış yürütülen sağlık politikaları hayata geçirildi. Eksik, yanlış, tutarsız salgın yönetimi hayatları karatmaya devam etti.
Alınmayan önlemler, uygulanmayan tedbirler ve bilim insanlarının, meslek örgütlerinin, uzmanlık derneklerinin, sağlık emek örgütlerinin uyarılarına kulak tıkandı.” Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hekimler, Koronavirüsten Hayatını Kaybeden Meslektaşlarını Andı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin