featured

Gürkan’dan O İddialara Yanıt

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kendisinin de müşteki sanık olarak yargılandığı davaya ilişkin bir basın açıklaması gerçekleştirdi.Gürkan işkence iddialarına yanıt vererek; “Hayatım boyunca tehdite, şantaja, şantajcıya boyun eğmedim, eğmeyeceğim. Hodri Meydan! Gel ve Bağımsız Türk yargısı önünde iddialarını ispatla!” diyerek diğer müşteki sanık durumunda olan Şükrü Benli’ye çağrıda bulundu.

İl Binasında düzenlenen basın açıklamasında Gürkan’a, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Merkez İlçe Başkanı Burak Güngörmedi ve partili avukatlar eşlik etti. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. Gürkan, son günlerde, hakkında devam eden ve müşteki sanık olarak yargılandığı davaya ilişkin bazı kanal ve gazetelerde asılsız haberler yapıldığına dikkat çekerek gerekli hukuki girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Gürkan, devam eden mahkemenin zabıt kararlarından da kesitler okuyarak, Şükrü Benli isimli şahsa ithafen, “Neden gelip güvendiğin Türk adaletine teslim olmuyorsun” ifadelerini kullandı.

Devam eden yargı sürecine zarar vermeden doğruları söyleyeceğini ifade eden Gürkan, “Değerli basın mensupları bugüne kadar hakkımda yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar hakkında devam eden yargı sürecine saygımdan, ülkemizin ve Edirne’nin sorunları arasında kendi hakkımdaki konuların konuşulmasından daha önemli gündem maddeleri olduğunu düşündüğümden açıklama yapmamayı düşünmüştüm. Fakat gelinen bu noktada bu konu büyük bir bilgi kirliliği hem ülke gündemini hem de Edirne gündemini meşgul etmektedir. Hakkımda yürütülen soruşturma ve kovuşturma birilerinin siyasi malzemesi, gündeme gelme amacı ve şahsım üzerinden CHP tüzel kişiler saldırı malzemesi edilmeye çalışılmaktadır. Kötü niyetli kişilerin adil ve bağımsız Türk yargısını etkileme çabalarına fırsat vermeden. Ve yine devam eden yargı sürecine de zarar vermeden doğruları sizlerle paylaşacağım” dedi.

 

Gürkan, “Geçtiğimiz Pazar günü yaklaşık 2 yıl önce başlamış bir soruşturma ve devamında açılan kamu davası sanki Pazar günü yeni başlamış gibi bir televizyon kanalının canlı yayın bağlantısı ile gündeme getirilmiştir. O kadar saçma ve mantığa aykırıdır ki, Pazar günü Edirne adliyesi önünden canlı yayın yapılıyor. Sanki adliye açık, adliyede benimle ilgili bir dava görülüyor. Sanki o an itibariyle adli bir işlem yapılıyor gibi utanmadan ve sıkılmadan son dakika etiketiyle paylaşıp boş gündem oluşturma ve karalama yapılmaya çalışılıyor ve sonuçta o haber kanalının her zaman yaptığı gibi kendileri madara oluyorlar. Hatırlarsınız seçimlerde de Ekrem İmamoğlu ile ilgili de kurmaca bir haber yapmaya çalışmışlar ve ellerinde patlamıştır” dedi.

 

Başkan Gürkan, basın mensuplarına seslenerek, “Sizler Edirne’deki gazetecilersiniz, bu soruma içinizden cevap verin, vicdanınızdan cevap verin ortaya söylemeyin, ‘Bu şahsa içinizde gazeteci diyen bir tane gazeteci var mı?’ Bunu içinizden cevaplayın. Bize söylemeyin, bir kişi varsa ben hemen her şeyi kabul edip bu salondan çıkacağım.” dedi.

 

Gürkan,“Kendisinden başka kimsenin gazeteci demediği bir şahıs canlı yayına bağlanarak, bir takım iftira ve yalanlarla ilgi çekmeye ve gündeme gelmeye çalışıyor. Bu kişi hakkında çocuğun cinsel istismarı da dahil olmak üzere bir çok konuda hüküm var. 15 yaşında bir kız çocuğunun cinsel istismarından bu şahıs hakkında kesinleşmiş hüküm vardır. Yani bir çocuk tacizcisidir bu şahıs. Bu bazı kanalların bir kahraman edasıyla, işkence görmüş bir kahraman edasıyla televizyonlarına çıkardığı bu şahıs Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri tarafından çocuk tacizcisi olarak hüküm giymiş bir şahıstır. Açık cezaevinden başka bir suçtan izne çıktığı sırada yurt dışına kaçan ve orada da kaçak olarak yaşayan bir kişidir. Televizyonda diyormuş ki; ‘Ben bu olaylardan sonra iddia ettiği olayın tarihi ne zaman Aralık 2018. Peki bu şahıs açık cezaevinden izinli olarak çıktıktan sonra yurt dışına, Bulgaristan’a ne zaman kaçtı Ağustos 2016. Hani bu olaylardan sonra kaçmıştı yurt dışına. Emniyet kayıtları orada pasaport kayıtları orada, yani bu olayla senin yurt dışına çıkış tarihin arasında 2 yıla yakın bir zaman var. Ve bakın tarihe dikkatinizi çekmek istiyorum. Ağustos 2016, ne zaman, kimlerin yurt dışına kaçtığı zaman, neyden sonra, bu soruların sorulması lazım. Bu şahıs yurt dışına ne zaman kaçmıştır? Ağustos 2016, neyden sonra 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminden sonra ilginç değil mi? Bunu kimse sormuyor ama bunu o anlı şanlı ulusal haber kanalları sormuyor. Niçin 15 Temmuz 2016’dan sonra Ağustos 2016’da yurt dışına kaçtı Şükrü Benli, kanun kaçağı. Bu kişi hakkında Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde 80’den fazla soruşturma dosyası bulunmaktadır. Bu kanun kaçağı hakkında 80’den fazla soruşturma dosyası bulunmaktadır. Yine Edirne Ağır Ceza ve Asliye Ceza Mahkemelerinde derdest olan yani devam eden 10’dan fazla mahkeme dosyası vardır. Ve toplam cezası 10 yıla yaklaşan 5’ten fazla kesinleşmiş mahkumiyet kararı vardır. Ve istinafta bekleyen dosyaları vardır. O ulusal haber kanalının birkaç kanalın havuz medyasının parlatmaya çalıştığı adam profili budur. O kişi utanmadan konuşmasında ‘Türk adaletine güveniyorum’ diyor. Hepimiz güveniyoruz Türk adaletine. Peki, Türk adaletine güveniyorsan neden Bulgaristan’dasın, kaçaksın, hakkında verilen bu kadar mahkumiyetten ve derdest dosyalarda yargılanmaktan neden kaçıyorsun Türk adaletine güveniyorsan” dedi.Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gürkan’dan O İddialara Yanıt

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin