featured

“Karanlığa Geçit Vermeyeceğiz!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Tanıtım, Araştırma, Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı Genel Merkezi ve Edirne İl Temsilciliği, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine tepki gösterdi. Genel Merkez ve İl Temsilciliği tarafından yapılan tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, kadın cinayetlerinin politik olduğunun altı çizilirken; “Bizler, kadınların ve çocukların özgürce yaşadığı; çağdaş, demokratik ve laik bir ülke için mücadele etmeye ve kadınlarla dayanışmamızı sürdürmeye devam edeceğiz. Karanlığa geçit vermeyeceğiz! İstanbul Sözleşmesi Bizim!” ifadelerine yer verildi.
Türkiye Tanıtım, Araştırma, Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı(TÜLOV), İstanbul Sözleşmesi’nin Cumhurbaşkanı kararnamesiyle feshedilmesine tepki gösterdi. Vakfın Genel Merkezi ve Edirne İl Temsilciliği, sözleşmenin feshedilmesiyle kadınların yaşam hakkının gasp edildiğini belirtti. Basın açıklamasında söz konusu kararnamenin hem halkın iradesini hem de Anayasayı yok saydığı ifade edilirken; TÜLOV’un kararnameyi kabul etmediğinin altı çizildi.
Açıklamada; “Türkiye’de kadınlar ‘İstanbul Sözleşmesi’nin yaşam hakkı olduğunu biliyor. Ancak kadınların yaşam hakkı, önceki gece yayınlanan 3718 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile gasp edildi. Bugüne kadar sözleşmenin uygulanmamasından dolayı binlerce kadının nefesini kesen ve hâlâ yaşam mücadelesi veren binlerce kadının nefesini kesmeye niyetli eril zihniyetle karşı karşıyayız. ”denildi
“KADIN CİNAYETLERİ POLİTİKTİR”
Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “Şiddeti ve kadın cinayetlerini normalleştiren ve azmettiren iktidar ve ortaklarının bu kararı bir kez daha göstermiştir ki; Kadın Cinayetleri Politiktir! 3718 numaralı kararname ile hem halkın iradesini hem de Anayasayı yok sayan tek adam diktasını kabul etmiyoruz. Bizler, kadınların ve çocukların özgürce yaşadığı; çağdaş, demokratik ve laik bir ülke için mücadele etmeye ve kadınlarla dayanışmamızı sürdürmeye devam edeceğiz. Karanlığa geçit vermeyeceğiz! ‘İstanbul Sözleşmesi Bizim!’” Haber Merkezi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Karanlığa Geçit Vermeyeceğiz!”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin