featured

“20 Yılda Yoksulluk 7 Kat Arttı”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

21. Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, Türkiye’de 7 milyon hane, 25 milyon kişiye sosyal yardım yapıldığını hatırlatarak, “Halkımız 20 yılda 7 kat yoksulluğu artmış, muhtaç hale gelmiştir” dedi.
Şimşek, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının açıkladığı 2022 yılı verilerini paylaşarak yaklaşık 7 milyon hane, 25 milyon kişiye sosyal yardım yapıldığını söyledi.
Şimşek, “Bu verilere baktığımız zaman ülkemizin yüzde 32’lik kısmının alım gücünün olmadığını, yoksullaştığını sosyal yardımlarla ile yaşamlarını sürdürmekte olduğunu göstermektedir. 2002 yılında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yardım alan kişi sayısı yaklaşık 1 milyon hane iken, 2022 yılına gelindiğinde 7 milyon haneye çıkmıştır. Halkımız 20 yılda 7 kat yoksulluğu artmış, muhtaç hale gelmiştir” şeklinde konuştu.
Şadan Şimşek açıklamasında şunlara yer verdi:
2002 yılında iş başına gelirken; Yoksullukla, Yolsuzlukla, Yasaklar ile mücadele etme vaadinde bulunarak halkımızın oyunu alan iktidarın bugüne baktığımızda gitgide halkımızın yoksullaştığını görmenin üzüntüsünü yaşıyorum. İlimizdeki gezilerimizde halkımızla yaptığım temaslarda, görüşmelerde, işsizliğin, yoksulluk içinde boğuşan annelerimizi, babalarımızı, evlatlarımızın mücadelesini görüyorum. Bu duruma dur demek. halkımızı hak ettiği yere gelmesini sağlamak. doğduğum topraklara hizmet etmek en büyük görev ve sorumluluğumuzdur. Halkımızın şahsıma gösterdiği ilgi ve güvene layık olmak için çok çalışmak gerektiğini biliyorum. Geçmişte yaptıklarım yapacaklarımın teminatadır. Tek ses.Tek yürek, olarak hep birlikte çok çalışarak başaracağız.
Ülkemizin 20 yılda geldiği nokta ise; Üretmeyen Siyaset. Üretip Karşılığını Alamayan Üretici. Tüketim Toplumu. Bu durumun sonucunda. Siyaset ve siyasetçiye güven kalmamış. Ekonomi karaya oturmuş. siyaset dibe vurmuştur.
Halkımız yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerde kendine yakın olan, hizmet edecek, projeleri olacak, göçü durduracak, işsizliği giderecek, özünde dürüst, geçmişi temiz, halk adamı, söylemleri ile değil, eylemleri ile hareket edecek adayları karşısında görmek istiyorlar.
İlimizde, ilçe, belde, köy, mahalle gezilerimize devam ediyorum. Halka ve hakka hizmet etmek anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürüyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“20 Yılda Yoksulluk 7 Kat Arttı”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin