featured

Üretici Kadınlar Pazarı Büyüyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın hizmete sunduğu doğal ve iyi tarım uygulaması ürünlerin satışının yapıldığı Edirne Belediyesi Üretici Kadınlar Pazarı, yeni üretici kadınların katılımı ile büyümeye devam ediyor.

Ülke olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bugünlerde kadının emeğinin ekonomiye kazandırılmasının daha da önem kazandığını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kadınlarımızın her alanda güçlenmesini ülkemizin geleceği için çok önemsiyoruz. Bu çerçeveden Üretici Kadınlar Pazarı’nda üretimi arttırmak adına çalışmaları hızlandırmaya karar verdik. Görevlendirdiğim Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Üretici Kadınlar Pazarı’na yeni üreticiler kazandırmak adına çalışmalarımıza hız verdi” diye konuştu.

Cumhuriyetin kadınlarla güçlendiğini ifade eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bizler, kadınlarımızın sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik yaşamda erkeklerle eşit şartlarda yaşamasını istiyoruz. Hiçbir zaman bir kadının bir erkeğin dördüncü karısı olmasını ya da bir erkeğin iki metre arkasından yürümesini kabul etmedik, etmeyeceğiz. Kadınlarımızın daha iyi şartlarda, daha eşit ve daha özgür bir dünyada yaşaması için elimizden gelen çabayı göstermeye, onlara kendilerini ifade edebilecekleri fırsatlar, iş imkanları ve sosyal ortamlar yaratmaya, çocuklarımıza daha aydınlık, daha güçlü ve daha özgür bir gelecek bırakabilmek adına kadınlarımızla omuz omuza yürümeye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, kadınlarımız ile güçlenecek. İşte bizim tüm çabamız bu yüzden” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Üretici Kadınlar Pazarı Büyüyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin