featured

“Ülke Yangın Yerine Döndü…. Asıl Felaket Sizsiniz!..

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SOL Parti Edirne İl Başkanı Zülküf Ateş, Türki’yenin birçok ilinde ormanların yanması ile ilgili açıklama yaptı. “Ege ve Akdeniz ağırlıklı olmak üzere ülkenin dört bir yanı cayır cayır yanıyor” diyen Ateş’Ülke yangın yerine döndü. Asıl felaket sizsiniz’dedi.
“Hükümet olan biteni vatandaşlar gibi izlemekle yetiniyor.”diyen Ateş açıklamasının devamında şnları kaydetti: “Bakanlar yangın bölgesinde somut hiçbir adım atmazken cenaze namazlarına katılmakla yetiniyor.Yıllardır tüm uyarılara rağmen yaşananlardan ders çıkarmayan ve sorumluluktan kaçmaya çalışan  AKP-MHP hükümetine tepkiler  artarak büyüyor.
Yangını Söndürecek Uçak Yokmuş..
Cumhurbaşkanlığı envanterinde 13 uçak varken ülkede yangın için sadece 3 uçağın olmasına isyan ediyoruz. İtibardan tasarruf olmaz diyen ve 13 uçağı olan Cumhurbaşkanının;  sadece bir uçağıyla 8 adet yangın uçağı alınabileceği ortaya çıkmasına öfkeliyiz. Kısa bir süre önce Türk Hava Kurumuna kayyum atayan ve kurumun 19  uçağını  depolarda çürümeye bırakan  iktidar yetkililerinin dalga geçercesine “Yangını söndürecek uçak yok” açıklamasını halkımıza yapılan bir hakaret olarak görmekteyiz.
Yüzünüz Ne Zaman Kızarır!..Neden Utanırsınız ?..
İktidarın basiretsizliği ve yetersizlikleri gün yüzüne çıkarken hemen her felaket sonrası olduğu gibi Kızılay’dan Diyanet’e, bakanlardan Saray’a hemen her kurum ve kuruluş yurttaşlardan bağış istemeye  başladı. Kızılay tarafından gönderilen mesajda, yurttaşlardan 10 TL istenerek sahada bulunduğu ifade edilen Kızılay ekiplerine destek olunması istendi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ise “Nakdi yardım” için Antalya Valiliği tarafından hesap açılacağını belirtip “Milletimiz cömerttir” dedi. Yangın bölgesine giden Tarım Bakanı Pakdemirli, “Aktif olan tüm yangınlarda iyiye doğru bir gidiş olduğunu” söyleyerek yine aklımızla alay etti.
Skandallara Yetişemiyoruz!..İktidar Koas Peşinde mi?
Gün geçmiyor ki bir skandal yerini bir başka büyük skandala bırakmasın. Ülke tam olarak yönetilemez durumda. İktidar ortaya çıkan skandalları örtmek üzere her türden dini ve etnik aidiyetleri kaşıyor. Göç hareketlerinde denetimi sağlamak, uluslar arası sözleşmelerin gereğiyle hareket etmek yerine göçmenleri Avrupa ülkelerine karşı bir şantaj aracı olarak kullanıp 3-5 Milyar Euro sızdırmanın derdine düşmüş durumda.10 Milyonu geçmiş ülke işsizliğinin üzerine binen yeni göç dalgaları içeride toplumsal patlama riskini tetikliyor. Hükümet göçmen dalgalarını BM ve uluslar arası kuruluşların gündemine sokmak yerine içeride göçmen-göçmen olmayan sahte ikilemi yaratarak el altından halklar arasında ırkçılığı körüklüyor. Kurtlar sofrasında yemek yerken kuzularla ağlamaktan geri durmuyor.Yeni bir seçimi kazanamayacığını gören hükümet olağanüstü hali süreklileştirecek, Afganistan’a asker göndermekten tutun yeni provokasyonlara yol açacak  kaos peşinde mi koşuyor?
Hükümet  artık her gün  ortaya saçılan skandallara yanıt bile vermiyor..
128 Milyar Doları hesabını vermekten tutunda Mafya’dan ayda 10 bin Dolar alan siyasetçinin kim olduğuna, Sezgin Baran Korkmaz’ dan 10 Milyar Dolar rüşvet isteyen bakanın kimliğinden Sedat Peker’in sivillere dağıtılan kayıp silahlarla ilgili iddialarına; ilgili bakanlar, ileri sürülen iddiaları bırakın yalanlamayı artık yanıt bile vermiyorlar. Nasıl olsa bu halk unutur, yeni daha büyük bir rezalet eski rezaletleri örter hesabı yapıyorlar.
Çare; Kamucu,Eşitlikçi,Özgürlükçü,laik, emekten yana bir demokrasi kurmakta..
Sol Parti halkımızı;  hükümetin başta temel siyasal haklara saldırıları olmak üzere, ekonomik teröre dönüşen zam furyasına, mafyatik şirketler eliyle doğayı ve çevreyi yağmalamasına karşı birlik olmaya, hükümetin provakatif mesajlarına itibar etmemeye ve birlikte direnmeye çağırmaktadır. Mahallelerimizde kuracağımız dayanışma örgütleriyle, herkesin işinin olacağı ,asalak sermaye eliyle değil, kamu eliyle demokratik planlamayı esas alan yeni bir düzen kurmaya çağırmaktadır.Birlikte kuracağımız eşitlik ve özgürlüğü temel alan emeğin iktidarında laiklik ve bağımsızlık anayasanın temel hükmü olacaktır.” Haber Merkezi
                                

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Ülke Yangın Yerine Döndü…. Asıl Felaket Sizsiniz!..

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin