featured

“Turan Şallı Kazandı”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Kent Konseyi Yürüme Kurulu Üyesi Turan Şallı’nın sosyal medya üzerinden yaptığı bazı paylaşımlar gerekçe gösterilerek geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Havsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sürgün edilmişti. Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Ziya Gökerküçük, Şallı’ya yapılan haksızlığın yerine adaletin kazandığını belirterek; Adaletin herkese gerekli olduğunu ve Turan Şallı’nın kazandığını  söyledi.

Edirne Kent Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Gökerküçük, Yürütme Kurulu üyesi ve Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı’nın Edirne Milli Eğitim Müdürü tarafından sürgün edilmesinin ardından davayı kazandığını söyledi. 

“HOJGELDİN”

“EKK Yürütme kurulu üyesi ve kentimizin değeri olan Turan Şallı, Milli Eğitim Müdürlüğü kararı ile Havsa ilçesine sürgün edilmişti. 15 Temmuz 2020 günlü açıklamamızda bunun yanlış olduğunu belirtmiştik.” diyen Gökerküçük yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: 

“Özgür düşüncenin ve düşündüğünü eleştirel de olsa söyleyerek fikri hür yurttaş olmak görevini yapan Şallı’nın keyfi bir karar ile kent dışında çalışmaya zorlanması, bu çağda sürgüne maruz bırakılması doğru bir karar değildir” demiştik.

İktidarın, amirlerinin ve yandaşlarının yönünde giden Milli Eğitim Müdürlüğü bekleneni ve gereğini yaptı. Hukuk bir kez daha atlanmış, keyfilik ve cezalandırma öne çıkarılmıştı. Turan Şallı arkadaşımız gittiği yerde de görevini en iyi şekilde yaparak toplumun vicdanında yerini aldı.

Tarihin çöplüğüne bile girmeyecek kararları alanlar ise makamlarından aldığı cehalet cesareti ile bir kişiyi daha susturduklarını sandılar. Susturmak istedikleri elbette Turan Şallı değildi. Onlar özgür düşünmek isteyen, yağcılık ve yalakalık yapmayan, amirin değil devletin yani kamunun çalışanı olduğunu unutmayan kamu çalışanlarına gözdağı vermek istediler.

Ama yine olmadı. Hukuk bir kez daha yanlışlarını yüzlerine vurdu. Gerçek bir kez daha korku imparatorluğuna dur dedi. Turan Şallı arkadaşımız gerçeğin ve özgür düşünmenin er veya geç doğru bir yol olduğunu diğer kamu çalışanlarına gösterdi. Kamu çalışanlarının öncelikle yurttaş olduğunu ve iktidar amirlerinin değil devletin çalışanı olduğunu hukuk nezdinde kanıtladı. Umarız idare makamlarına gelenlere de bir şeyler anımsattı Turan Şallı; hukuk bir gün size de gerekebilir!

Biz Edirne Kent Konseyi olarak; Turan Şallı dostumuzu kutlarken; yeniden aramıza hojgeldin diyoruz. Biliyoruz ki; Edirne için, Romanlar için, mağdur kentliler için, kentlilik ve yurttaşlık haklarımız için yapacak çok işimiz var. Bunu birlikte başaracağız.”Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Turan Şallı Kazandı”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin