featured

“Tesisler Bölge Ekonomisine Katkı Sunabilecek Yeterliliktedir”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Danişment Köyü’nde yaklaşık beş yıldan beri atıl durumda bulunan tesislerin durumu İl Genel Meclisi Turizm Komisyon Başkanı Çiğdem Gegeoğlu gündeme getirdi.

Komisyon Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, söz konusu tesislerle ilgili harabe  görüntülerden oluşan slaytta paylaşarak;  “Tesis 2007 yılında imzalanan protokolle 10 yıllığına Edirne İl Özel İdaresine kiraya verildi ve kira süresi 8 Nisan 2017 tarihinde sona erdi. Özel İdare’nin binayı boşaltmasının ardından tesis, Edirne Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yine 2017 yılında 17 milyon 76 bin lira bedelle satışa çıkarıldı ve satılamadı. Şu anda Saros Körfezi’nin en güzel yerlerinden biri olan tesis ne yazık ki, çürümeye yüz tutmuş ve kaderine terk edilmiş durumdadır. Bu alan bölge ekonomisine çok ciddi katkı sunabilecek yeterliliktedir. Edirne’deki kamu binalarının çürümeye değil; halkın hizmetine ve bölge ekonomisine katkı sağlar hale getirilmesine ihtiyaç vardır.
Tesislerin bulunduğu bölgenin sahile sıfır oluşu ve turizm amaçlı kullanımına uygunluğu dolayısıyla AB turizm hibelerinden yararlanılarak, yeni bir tesis inşa edilerek turizm okullarının yazın öğrencilere staj yaptıracağı turistik bir tesis, su sporları eğitim merkezi gibi hem bölgenin tanıtımına katkı hem de istihdam sağlayacak bir proje ile en kısa sürede hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bu sebeple bölgedeki imar planlarının bir an önce çözülerek, şehrimizin kendi iç dinamikleri içinden Ticaret Odaları, Borsalar, birlik, vakıf ve kamu desteği ile bu kadar kıymetli alanın halkın kullanımına açılması gerekmektedir” Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Tesisler Bölge Ekonomisine Katkı Sunabilecek Yeterliliktedir”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin