featured

SOL Parti’den 1 Nisan’da Yürüyüşe Çağrı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SOL Parti Edirne İl Örgütü,  1 Nisan’da yürüyüş gerçekleştirecek. SOL Parti Edirne İl Başkanı Nazım Türkoğlu, “Memlekete sahip çıkma kararlılığında olan tüm emekçi yurtsever insanların ortak sorumluluğu, bu tek adam rejimine son vermek için birleşmektir.” diyerek 1 Nisan Cumartesi günü yapacakları yürüyüşe tüm halkı  davet etti.

Parti binasında yapılan basın açıklamasını okuyan SOL Parti Edirne İl Başkanı Nazım Türkoğlu, “Türkiye ekonomik, siyasi ve toplumsal bir kriz içinde. Bu krizin bizatihi kaynağı olan AKP, çürümüş iktidarını sürdürebilmek için ülkemizi ateşin içine atmaktan çekinmiyor.

Memlekete sahip çıkma kararlılığında olan tüm emekçi yurtsever insanların ortak sorumluluğu, bu tek adam rejimine son vermek için birleşmektir.Ya Taliban rejiminden yanasındır ya da karşısında

Siyasal İslamcı faşist cephe, HÜDA-PAR’dan Yeniden Refah’a açılımla, ülke tarihinin en karanlık ve gerici ittifakını oluşturdu.

Kadınları hedef tahtasına koyarak kurulan, hak hukuk nedir bilmeyen, birbirine domuz bağıyla bağlanmış Taliban ittifakı, şayet başarıya ulaşırsa, siyasal İslamcı faşizmin ülkemizi içine sürüklediği karanlığı ne denli büyüteceği şimdiden ortadadır.

Bu gerici yığılma karşısında tüm muhalefet cephesinin seçimler boyunca dayanışma ve birlik içinde mücadele etmesi başarının anahtarı olacaktır.

Bu süreçte muhalefet cephesinde yaratılan her bölünme bu Taliban ittifakının değirmenine su taşımak dışında bir anlama gelmeyecektir.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ilk turda bitirmeyi ön plana alacak ortak bir sorumluluk dışındaki her türlü tavır, nedeni ne olursa olsun sonunda gerici iktidar cephesinin parçası olmak anlamına gelecektir.

Bugün tek adam rejiminin oylandığı bir tür referanduma dönüşen Cumhurbaşkanlığı seçiminde “üçüncü bir yol yoktur”. Ya Taliban cephesinde ya da karşısında olmak dışında bir seçenek söz konusu değildir!

Herkes bilmelidir ki ne olursa olsun sonunda karanlık kaybedecektir, yalnızca birleşik bir mücadele sorumluluğuyla omuz omuza vermek kazanmak için yeterlidir!

Buradan hareketle 1 Nisan Cumartesi saat 13:00 te yapacağımız yürüyüşümüze tüm Edirne halkını davet ediyoruz. TOPLANMA YERİ: 12:30 Eski camiinin altı antik parkın üstüBirleşeceğiz, Mücadele Edeceğiz ve Mutlaka Kazanacağız” ifadelerine yer verdi. Basın açıklamasının ardından SOL Parti Edirne İl Örgütü, ‘Yetti Buraya Kadar’ başlıklı bildiri dağıttı.Makbule TUNÇ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SOL Parti’den 1 Nisan’da Yürüyüşe Çağrı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin