featured

Roman Yurttaşlara Yönelik Genelge Resmi Gazete’de

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla, Romanlara yönelik olarak 2023-2030 yıllarını kapsayan strateji belgesiyle ilgili genelge Resmi Gazete’de yayınlandı.”Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi (2023-2030) ve I. Aşama Eylem Planı (2023-2025) ile İlgili 2023/2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi”, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı.
Erdoğan imzasıyla yayınlanan genelgede, “Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan Roman vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmesi için eğitim, sağlık, istihdam, barınma, sosyal hizmet ve yardım gibi alanlarda yürütülen çalışmalarla sosyoekonomik refah seviyelerinin yükseltilmesi ve sosyal uyumlarının güçlendirilmesi yolunda önemli politikalar hayata geçirilmektedir” denildi.
8 Nisan’ın “Romanlar Günü” ilan edildiği hatırlatılan genelgede “Bu kapsamda Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi (2016-2021) ile I. Aşama Eylem Planı (2016-2018) ve 2019/28 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi uyarınca II. Aşama Eylem Planı (2019-2021) yayımlanmış, 2021/7 Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 8 Nisan gününün ülke genelinde ‘Romanlar Günü’ olarak kutlanması kararlaştırılmıştır” ifadeleri kullanıldı.
2023-2030 yıllarını kapsayan strateji belgesinin hazırlandığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanacağı aktarılan genelge şöyle devam etti:
“Anılan Strateji Belgesi ve Eylem Planlarının uygulamasının tamamlanmasıyla birlikte Roman vatandaşlara yönelik çalışmaların devam etmesini temin etmek üzere hazırlanan ‘Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi (2023-2023) ve I. Aşama Eylem Planı (2023-2025) Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanacak ve ilgili tüm paydaşlar tarafından uygulamaya konulacaktır.
Mezkur Strateji Belgesi ve Eylem Planının uygulanmasında merkezde ilgili bakanlıklar ile kurum ve kuruluşlarca, yerelde valilikler himayesinde ilgili birimlerce azami gayret gösterilecek, ihtiyaç duyulacak her türlü destek ve yardım sağlanacaktır.” Haber Merkezi

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Roman Yurttaşlara Yönelik Genelge Resmi Gazete’de

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin