“Örgütlüyken Güçlüyüz!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Edirne İl Temsilcisi Nedim Zobar, Birleşik Kamu-İş  Konfederasyonun kuruluşunun 13. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

‘Örgütlüyken Güçlüyüz!” başlığı ile açıklama yapan Zobar; “Emek ve demokrasi mücadelesi için 10 Nisan 2008 tarihinde kurduğumuz Birleşik Kamu-İş Konfederasyonumuzun 13. kuruluş yıldönümünde tüm emekçileri saygı ve sevgiyle selamlıyoruz…”dedi.
“Ülkemiz ve dünya pandemiyle mücadele ederken emek mücadelesi de en sıkıntılı ve en zor günlerini yaşamaktadır.”diyen Zobar açıklamasının devamında şunları kaydetti:”Pandemi, bir sağlık sorunu olmaktan öte tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de emekçiler adına sosyal ve ekonomik bir probleme dönüşmüştür.
Emek hareketi geçmişte olduğu gibi bugün de baskı, sömürü, şiddet ve ekonomik kriz koşullarını yaşamaktadır. Özellikle içerisinde geçtiğimiz bu zor süreçte tüm kamu emekçilerinin ve işçilerin ortak kaygıları artmaktadır.
Kamu emekçilerini ve tüm emekçileri bu zor ve umutsuz durumdan çıkaracak en önemli güç örgütlü mücadeledir, sendikal mücadeledir.
İktidar ülkeyi ağır bir ekonomik krize sürüklemiştir. Bu ortamda emekçiler iş bulamamakta, ekonomik sıkıntılar yaşamakta, evine ekmek götürememektedir. Salgın sebebiyle ve yaşanan kriz ortamında işçiler, emekçiler ve kamu çalışanları zor durumdadır.
Uluslararası sermayenin sömürü amacıyla ülkemizde uygulamaya koyduğu özelleştirme, taşeronlaştırma ve sendikasızlaştırma dayatmaları sonucunda ulusal sanayimizin ve ekonomik bağımsızlığımızın güvencesi olan Cumhuriyetin birikimleri özelleştirme adı altında yağmalanmakta ve peşkeş çekilmektedir.
Emeğimize, mesleğimize,  laik, demokratik Cumhuriyetimize, ulusal bağımsızlığımıza, bütünlüğümüze ve geleceğimize yönelik saldırılara karşı birlikte mücadele edilmelidir.
Birleşik Kamu-İş’in amaç ve görevleri sadece tüzüğüne yazmakla kalmamış, attığı her adımda, yaptığı her etkinlikte bunu kanıtlamıştır.
Örgütümüz, emek sınıfının bir parçası tüm ezilen kesimlerin dostudur. Sadece kamu çalışanlarının değil bütün emekçilerin haklarının korunup geliştirilmesi için mücadele etmektedir.
2021 yılında kamu emekçisinin payına; yoksulluk, açlık, sömürü düşmüştür. Tüm kamu emekçilerinin hakkını aramak için her tür demokratik ve meşru zeminde mücadele yürüteceğiz.
Geçmişte olduğu gibi gelecekte de emekçilerin sesi olmaya devam edecek, emek hareketinde güçlü bir mevziyi inşaa etme mücadelesini sürdüreceğiz.
Daima onurlu, ilkeli, belirli hedefler doğrultusunda hareket eden bir yön çizeceğiz.
Birleşik Kamu- İş Konfederasyonu olarak; kuruluşumuzun 13. yılında bu bilinçle; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere emanet ettiği çağdaş, laik, demokratik Cumhuriyete ve kazanımlarına her koşulda sahip çıkmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada  mücadele etmeye devam edeceğiz.” Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Örgütlüyken Güçlüyüz!”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin