featured

“Memleketi ve Geleceğimizi Bu Çirkinliğin Pençesinden Kurtaracağız!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SOL Parti Edirne İl Başkanı Zülküf Ateş gündeme dair açıklamalarda bulunarak; “AKP-MHP blokunun parçası olan mafyalar üzerinden başlayan hesaplaşma, rejimin nasıl çürümüş ve lime lime dökülüp dağıldığını ortaya koyuyor. Bu pislikleri olsa olsa bağımsızlığın ve kardeşliğin egemen olacağı; ezilen, dışlanan, sömürülen emekçi halkın devrimci iktidarı temizler.” dedi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in pek çoğu önceden bilinen iddiaları son günlerde yeniden kamuoyunun gündemine oturduğunu söyleyen Ateş yaptığı yazılı açıklamada; “Ülkemize 70 yıldır damgasını vuran sağ iktidarlar tarihiyle paralel ilerleyen devlet- mafya ve siyaset üçgeni, AKP döneminde zirveye ulaştı. 1950’li yıllarda NATO üyeliği,1960’larda kontrgerilla hareketleriyle başlayan kirli ilişkiler ağı, 1990’larda Susurluk skandalında açığa çıkarken, sağın denenmemiş son türevi siyasal islamcı AKP-MHP ittifakı bugün de yeni skandallarla ülkeyi uçuruma sürüklüyor.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in pek çoğu önceden bilinen iddiaları son günlerde yeniden kamuoyunun gündemine oturdu. Uyuşturucudan, cinsel saldırıya, karakolda milletvekili darp etmekten, siyasi hesaplaşmalara dek saray rejiminin ülkeyi içine sürüklediği kirli ilişkiler yumağı ortalığa saçıldı. İddialara ilişkin soruşturma açmayan iktidar, yine muhalefete ve bağımsız medyaya yüklendi.

Ülkemiz, ikinci dünya savaşı sonrası sağcı hükümetler eliyle ekonomik siyasi ve askeri sözleşmelerle tam bir bağımlılık içerisine sokuldu. O tarihten bu yana kamunun bütün olanakları sermaye sınıfı yaratmaya, devlet eliyle kapitalist bir düzen yaratmaya seferber edilmiştir. Devlet eliyle yukarıdan aşağıya yaratılmaya çalışılan bu çarpık sermaye düzeni cumhuriyetin bütün kazanımlarını, başta KİT’ler olmak üzere özelleştirip yağmalamıştır. Bu asalak sınıf ne üretime dayalı yeni bir kapitalist birikim rejimi, nede öykündüğü burjuva kültürel bir üst yapı oluşturabilmiş ve ancak görgüsüz, rüküş, lümpen, gerici bir üst yapı oluşturabilmiştir. Kamunun yağmasına dayanan bu sağ politikalar tarihinde çeteler, mafyatik ilişkiler, kontgerilla gerçeği bir sapma değildir.” ifadelerini kullandı.

Ateş yaptığı açıklamanın devamında şunları kaydetti:”Öncelikle hatırlanması gereken en temel gerçek, Kontrgerilla ya da bugünkü popüler ismiyle çeteler (devletin dışında ayrı bir derin ilişkiler ağı değil) devletin bir parçasıdır.

Ülkemiz tarihinde, 12 Mart darbesi öncesi ve 70’li yıllar boyunca gerçekleştirilen suikastlar, katliamlar, provakatif saldırılar, ABD tarafından finanse edildiği ortaya çıkan bu kontrgerilla yapısının eseridir. 12 Eylül darbesi sonrasında, özellikle 1990’lı yıllardaki karanlık cinayetlerde bunların imzası vardır. Zaman zaman kullanım süresi dolduğu için kimileri tasfiye edilse de Susurluk’tan sonrası bugün ortaya çıkan yine yeni bir Susurluk’tur.

Uzun zamandır tarikatlar ve mafya koalisyonu ile kirli ve karanlık ilişkiler ağı içinde ülkeyi yönetmeye çalışan AKP hükümeti, KİT’leri satıp savurduktan sonra meydana gelen bütçe açıklarını kapatamaz hale geldi. Borç batağına saplanan hükümet bu kez çevreyi, kıyılarımızı, meralarımızı, ormanlarımızı yağmalamaya girişti.

Bugün, o mafya liderlerinden birisinin parçası olduğu pisliklerinin küçük bir kısmını anlatarak ortalığa dökülen ilişki ağı, bizatihi devletin ve AKP iktidarının bugünkü karanlık gerçeğinden başka bir şey değildir. 15 Temmuz sonrasında oluşturulan İslamcı-Türkçü ittifakı iktidarın organik bir parçası haline gelmişti. Ancak kaynakların azalması sonucu önce FETÖ ile girişilen iktidar içi çatışma bu kez bu kirli ittifak arasında yaşanıyor.

Asıl önemli nokta, Türkiye’nin uluslararası uyuşturucu ticaretinden kara para geçiş hatlarına uzanan bir dolu kirli ilişkinin merkezi haline gelmiş olmasıdır. Bu suç şebekeleri bizzat iktidar blokunun kontrolünde, şimdi birbiriyle kavgaya giren güçlere dayandırılarak örgütlenmiştir.

“BU PİSLİĞİ SOL TEMİZLER”

Faşist, gerici bu kötülük iktidarının hakkından ancak SOL gelir. Bu pislikleri olsa olsa bağımsızlığın ve kardeşliğin egemen olacağı; ezilen, dışlanan, sömürülen emekçi halkın devrimci iktidarı temizler.

Ülkemizin tüm aydınlarını, ilericilerini, yurtseverlerini, gençlerini, kadınlarını, işçilerini ve tüm emekçilerini bu köhnemiş karanlığa karşı birlikte mücadeleye çağırıyoruz!

Memleketi ve geleceğimizi bu çirkinliğin, kötülüğün pençesinden kurtaracağız!”Haber Merkezi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Memleketi ve Geleceğimizi Bu Çirkinliğin Pençesinden Kurtaracağız!”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin