featured

“Kaç Öğretmene Aşı Yapıldı?”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, MEB’e ‘Kaç öğretmen aşı yapıldı?’ sorusunu sorarak; Yüz yüze eğitime başlamak için öğretmenlerimizin ve okullarda çalışan tüm personelin aşılanmış, Bilim Kurulu’nun açıkladığı gibi sınıf mevcutlarının 15 kişiye düşürülmüş, öğretmen açığının kapatılmış, sağlık ve temizlik personeli ihtiyacının karşılanmış olması gerekirdi” dedi.

Pandemiye karşı güvenlik tedbirleri alınarak ve uygun koşullar sağlanarak yüz yüze eğitim ve öğretime tüm okullarda başlaması elzemdir” diyen Pekcanlı açıklamasında şunları kaydetti: “Yüz yüze eğitime başlamak için öğretmenlerimizin ve okullarda çalışan tüm personelin aşılanmış ; Bilim kurulunun açıkladığı gibi sınıf mevcutlarının 15 kişiye düşürülmüş, öğretmen açığının kapatılmış, sağlık ve temizlik personeli ihtiyacının karşılanmış olması gerekirdi.

Okulların yüz yüze eğitim ve öğretime geçmesinin ön koşullarından biri öğretmenlerin ve çalışan personelin aşılanmış olmasıdır. Ancak okulların yüz yüze eğitime başladığı bu gün itibariyle öğretmenlerin ve diğer okul personelinin aşılanmadığını biliyoruz.

Okulların açılmasının bir diğer ön koşulu Bilim Kurulunun açıkladığı mesafenin sağlanması için sınıf mevcutlarının 15’e düşürülmesidir.

Derslik sayısında bir artış olmadığına göre sınıf mevcutları 15 öğrenciye nasıl düşürülecek ?

Köy okulları yüz yüze eğitim ve öğretime başladığına göre taşımalı eğitim nedeniyle kapatılan 20 bin köy okulunun da açılması gerekirdi.

20 bin köy okulu bu koşullarda açılmayacaksa ne zaman açılacak ?

Kapısına kilit vurulan köy okullarından kaç tanesinde bu gün yüz yüze eğitim ve öğretime başlandı.

Yüz yüze eğitim öğretim başlamadan önce güvenlik koşullarının da uygun hale getirilmesi gerekirdi.

Okullarda hijyenik ortamın sağlanması için yeterli sayıda temizlik ve sağlık personeli alındı mı? Bu konuda bilgi sahibi değiliz. Kamuoyunun bu süreçte kaç öğretmenin aşılandığını, kaç dersliğin yapıldığını, sınıflarda kaç öğrencinin bulunacağını , alınan güvenlik tedbirlerini ve temizlik personelin yeterli olup olmadığını bilmeye hakkı var.

Milli Eğitim Bakanlığının görev ve sorumluluğu okulların açılış tarihini açıklamaktan ibaret değildir.” Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Kaç Öğretmene Aşı Yapıldı?”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin