featured

“Eğitim Önemli, Sağlık İse Hayatidir”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim-İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar, 15 Şubat’ta köy okullarında eğitim ve öğretimin başlamasına, 1 Mart’ta ise sınava girecek olan 8. ve 12. sınıflar ile ilkokullar ve özel eğitim okullarının açılmasına karar verilmesi ile okullarda yaşanabilecek sıkıntıları da beraberinde getirdiğini söyleyerek; okullarda öğretmen ve öğrencilere periyodik olarak kovid-19 testi ve aşılama yapılamasına dair Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe verdiklerini bildirdi.

“Aşılama için geç kalınan öğretmenlerin, öğrencilerle iç içe olması, hayati risk teşkil edecektir” diyen Zobar; ” Bu durum sadece öğretmenlerin ve öğrencilerin değil toplum sağlığını tehlikeye atacaktır. Öğretmenler aşılanmadan alelacele başlatılacak bir yüz yüze eğitim dönemi, Korona virüse istediği kuluçka zeminini sağlayacaktır.” dedi.

MEB’in LGS ve YKS’de salgına ve uzaktan eğitimdeki aksaklıklara rağmen müfredat daraltmasına gitmediğini ve milyonlarca öğrenciye büyük bir mağduriyet yaşatmak üzere olduğunu ifade eden Zobar açıklamasının devamında; “Uzaktan eğitimle konuların yetişmesi ve sağlıklı bir şekilde işlenmesi mümkün görünmezken, bu konuları çocuklara sınavda sormak, onların geleceklerinden çok önemli bir basamağı çıkarmak olacaktır. O yüzden en önemlisi sınava girecek öğrencilerin durumudur. Yüz yüze eğitime geçilmesi özellikle bu sınıflar için şarttır ama bu geçişin sağlanabilmesi için sınıflardaki sayıyı minimum tutmak, okulu düzenli şekilde dezenfekte etmek gibi hayati adımlar atılmalıdır.

Eğitim-İş olarak tekrar altını çiziyoruz:
Eğitim önemli, sağlık ise hayatidir. Yüz yüze eğitime geçilmesi için aşılma sürecinin (en azından öğretmenler açısından) tamamlanması, okullara kadrolu temizlik personeli atanması, tüm okullara gerekli hijyen malzemelerinin periyodik olarak teslim edilmesi, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığının sıkça denetlenmesi ve okulların, sınıfların, okul bahçelerinin fiziki durumları gözetilerek metrekareye düşecek insan sayısına dair düzenlemeler yapılması şarttır.

Biz öğrencilerimize, öğrencilerimiz de eğitime kavuşmayı istiyor ama kimse hayatını yanlış eğitim ve sağlık politikaları yüzünden kaybetmek istemiyor! “şeklinde konuştu.

Öte yanan Zobar, Edirne İl Milli eğitim Müdürlüğü’ne kentteki okullarda öğretmen ve öğrencilere periyodik olarak k4rü-üovid-19 testi ve aşılama yapması konusunda dilekçe verdiklerini söyledi. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Eğitim Önemli, Sağlık İse Hayatidir”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin