featured

“Emekliler Kara Kışı Kara Kara Düşünüyor”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DİSK/Emekli Sen Edirne Şube Başkanı Sait Dayıoğlu, emeklinin açlık sınırının altında kaldığı dönemde kara kışı kara kara düşündüğünü açıkladı. Dayıoğlu, “Bu ülkenin emeklileri, halkın tüm yaşamını kara kışa çevirenlerden hesap sormasını elbet bilir”dedi.
DİSK/Emekli Sen Edirne Şube Başkanı Sait Dayıoğlu, 14 milyonu aşkın emekli ve hak sahibi yurttaşın bulunduğu Türkiye’de bugün emeklilerin açlık sınırının altında yaşamaya mahkûm edildiğini belirtti. Dayıoğlu, “Emekliler kara kışı kara kara düşünüyor” diyerek Genel Başkanları Cengiz Yavuz’un konuyla ilgili açıklamasını Edirne kamuoyu ile şöyle paylaştı:
“Asgari ücretin açlık sınırının dahi altında kaldığı bu dönemde, bu ülkede milyonlarca emekli asgari ücretin dahi altında maaşlarla yaşam mücadelesi vermektedir.
“EMEKLİLER KARA KIŞI KARA KARA DÜŞÜNÜYOR”
Her gün elektrikten suya, doğalgazdan benzine yapılan zamlar karşısında emeklilerin önümüzdeki kışı bu gelir düzeyleriyle geçirmeleri mümkün değildir. Zira bir emeklinin maaşıyla bir evin ancak tek bir kalem gideri zar zor karşılanabilecek düzeydedir. Açlık sınırının 7 bin liraya dayandığı; yoksulluk sınırının 22 bin lirayı aştığı bugün, emekliler açıkça ölümle burun burunadır.
“EMEKLİ ÖLÜMLE BURUN BURUNA”
Emekliler ölümle burun burunadır çünkü beslenmeden barınmaya, ısınmadan sağlığa tüm ihtiyaçlarından mahrumdur. Tüm bunlar, bu koşulları bilinçli olarak yaratan iktidarın bu ülkenin emeklilerine ‘çalışmıyorsanız işimize yaramıyorsunuz; çalışmıyorsanız kıymetiniz yok’ demesinin bir yoludur.
Ne yazık ki, iktidar unutmuşsa hatırlatmak bize düşüyor. Emekliler, bu ülkenin ekonomisinin büyümesi, gelişmesi ve kalkınması için yıllarca alın teri dökmüş olan yurttaşlardır. Emekliler dünün işçileri, emekçileridir. Bunca yıl bu ülke için emek vermiş 14 milyonu aşkın yurttaşa bugün insan onuruna yaraşır bir yaşam ve refah seviyesi sağlamak devletin sorumluluğundadır.
Ne yazık ki, hatırlatmak bize düşüyor. Bugün emeklileri evlerini ısıtsalar sıcak su bulamayacakları, pazara çıksalar ev kiralarını ödeyemeyecekleri, ilaçlarını alsalar ekmek almaya para yetiştiremeyecekleri bir kış beklemektedir. Emeklilerin gelecek kışı kara kara düşünmelerine sebep olanlar, işçinin, emekçinin, emeklinin sırtından geçinenlerdir. Sebep olanlar; ülkenin ekonomisi büyürken işçinin, emekçinin, emeklinin boğazındaki lokmaya göz koyanlardır.
Hatırlatmak bize düşüyor. Bu ülkenin emeklileri, halkın tüm yaşamını kara kışa çevirenlerden hesap sormasını elbet bilir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Emekliler Kara Kışı Kara Kara Düşünüyor”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin