featured

Edirne’den Tunceli’ye Dostluk Köprüsü Kurdular

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) vefatının 6. yılında eski milletvekillerinden Kamer Genç’i anlamlı bir etkinlikle andı. TÜLOV Edirne Temsilcileri Ahmet Baran Yazgan, Ramazan Tanal ve Serkan Liznak’ın da katıldığı etkinliklerde, Edirne-Tunceli arasında dostluk köprüsü kurdu.

TÜLOV Vakfı CHP’nin eski milletvekillerinden Kamer Genç’i ölüm yıldönümünde anmakta. Bu yıl ise hazırlanan belgesel ve fotoğraf sergisiyle anlamlı bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe, TÜLOV Edirne İl Temsilcileri Ahmet Baran Yazgan, Ramazan Tanal ve Serkan Liznak’da katıldı. Edirnelilerin selamını Tunceli’ye götüren TÜLOV Edirne temsilcileri, bu etkinlikle Edirne-Tunceli arasında dostluk köprüsünü de oluşturdu.
Düzenlenen etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan TÜLOV Mütevelli Heyeti üyesi ve TÜLOV Edirne İl Temsilcisi Ramazan Tanal, TÜLOV Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Baran Yazgan ve TÜLOV Edirne İl Temsilcilerinden Serkan Liznak ile birlikte Tunceli’de Edirne’yi temsil ettiklerini dile getirdi.

Tanal, eski CHP Milletvekili Kamer Genç’in ölüm yıldönümü nedeniyle Tunceli’de düzenlenen etkinliklere katıldıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:
“TÜLOV olarak 6 yıldan beri, yurtsever Demokrat ağabeyimizi anma etkinliğine katıldık. Her sene TÜLOV olarak bu işi yapıyoruz. Ancak bu sene daha farklı bir şey yaptık. Bu sene Kamer Genç’in belgesel filmini yaptık. Belgesel filmiyle birde fotoğraf sergisini Tunceli halkına açtık. Tunceli’nin yiğit evladına bu az bile gelir. Şu anda TÜLOV vakfı olarak Kamer Genç’in hayatını kapsayacak bir kitap hazırlıyoruz. Onu da 7. Ölüm yıldönümünde büyük ihtimalle tamamlayacağı ve Türk Halkına sunmayı hedefliyoruz.”
Kamer Genç’in vatanına aşık bir yurtsever olduğunu ifade ederek, iki gün süren etkiliğin ilk gününde Tunceli Kültür Merkezindeki törenle başladığını hatırlattı.
Tanal, etkinliğe Kamer Genç sevenleri CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, TÜLOV Mütevelli heyetinde Özgür Özel, Ramazan Tanal, Veli Ağbaba, Prof. Dr. Nurettin Demir, Av. Remzi Kazmas, Barış Özgen, TÜLOV yönetim Kurulunda Ahmet Baran Yazgan, Gülin Coşkun, CHP İstanbul Milletvekileri Aykut Erdoğdu,Mazlum Kılıç, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Tunceli ilçelerinden tüm CHP ilçe belediye başkanları, CHP Tunceli İl Başakanı, CHP Merkez İlçe Başkanı, Kadın kolları başkanları, CHP Elazığ İl Başkanı, CHP Malatya İl Başkanının katıldığını bildirdi.
Kamer Genç’in eşi,oğlu, kızı ve damadının da katıldığı etkinlikte, Kamer Genç belgeseli ve fotoğraf sergisi Tunceli halkına ve STK’ların gösterimine açıldığını sözlerine ekleyen Ramazan Tanal, ikinci günü de Kamer Genç’i mezarı başında anma etkinliklerine katıldıklarını bildirdi.
Tanal, “Yine aynı heyetle birlikte Tunceli halkı ve Nazmiye ilçesi halkı Tunceli’nin yiğit evladı Kamer Genç’i mezarı başında andık.
Bununla ilgili CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TÜLOV Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Nurettin Demir birer açıklama yaptılar. Kamer Genç ile birlikte geçen anılarını anlatarak, onu kendilerine rehber şiar edindiklerini söylediler” şeklinde konuştu.
EDİRNE’DEN, TUNCELİ’YE GÖNÜL KÖPRÜSÜ OLUŞTURDULAR
Tanal, Edirne TÜLOV vakfı olarak Ahmet Baran Yazgan Serkan Lİznak ve kendisinin Edirne’i temsil ettiğini hatırlatarak “bizim temsilimizden dolayı, CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun sıcak selamlarını yurtsever Edirne halkına ilettiler. Bu selamı Edirne’ye getirmenin de gururunu yaşıyoruz. Edirne temsilcilerimizin aracığıyla Tunceli halkı da, Edirne halkına da selamlarını ilettiler. Dostluk köprüsünden dolayı da bize teşekkür ettiler” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Edirne’den Tunceli’ye Dostluk Köprüsü Kurdular

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin