featured

Edirne Belediyesinden ‘Emlak Beyanını Yaptırmayı Unutmayın’ Uyarısı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Belediyesi Mali Hizmetleri Müdürlüğü, Emlak Vergisi Kanunu’nun 23. Maddesi gereğince satın alınan ve intikal eden tapuların alındığı yılsonuna kadar Belediyeye bildirimlerin yapılması gerektiğini hatırlatarak, Tapu sahiplerinin beyanlarını Belediyeye bizzat gelerek ya da https://ebys.edirne.bel.tr/ebelediye adresinden online olarak yapabileceklerini belirtti.

Edirne Belediyesi Mali Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Emlak Vergisi Kanunun 23 üncü Maddesi gereğince “Yeni bir bina, arsa veya arazi edinilmesi durumunda satın alınan bütçe yılı içerisinde ilgili belediyeye emlak vergi bildirimi yapılmalıdır. Ancak, tapu tescil tarihi yılın son üç ayında olması durumunda tescil tarihinden itibaren 3 ay içerisinde emlak vergi bildirimi yapılmalıdır. Süresinde beyan vermeyen mükelleflere 213 sayılı Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre usulsüzlük ve vergi ziyaı cezaları uygulanır.” Beyanı tapu sahibi veya yasal temsilcisi Belediyemize bizzat gelerek beyan verebilir ya da Belediyemizin resmi internet sitesi www.edirne.bel.tr adresine girdikten sonra online işlemler bölümünden beyan vererek işlemlerini tamamlayabilir.

Online yöntem ile yapılan başvurular yetkili personel tarafından kontrol edildikten sonra gerekli işlemler yapılır. Eksik bilgi ve belge olması durumunda yetkili personel posta, faks veya e-posta yoluyla bilgi ve belgeleri isteyerek işlemleri tamamlar.

Beyanname işlemi gerçekleştirildikten sonra kullanıcı e-belediye ekranındaki menüden beyanına dair bilgileri görüntüleyebilir ve diğer işlemlerini gerçekleştirebilir.

Belediyemiz internet sitesi üzerinden gerçekleştirilen emlak beyanı işlemleri kısa süre içerisinde e-devlet üzerinden de gerçekleştirilebilmesi için çalışmalar yürütülmektedir.

Emlak beyan işlemleri online olarak gerçekleştirilebildiği için Müdürlüğümüzce mükellefin bizzat kendisi yada yasal temsilcisi dışında herhangi bir kişi tarafından verilen beyannameler kabul edilmeyecektir”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Edirne Belediyesinden ‘Emlak Beyanını Yaptırmayı Unutmayın’ Uyarısı!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin