featured

“CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Eren Erdem Edirne’ye gelerek, partisinin il binasında basın açıklaması düzenledi.Erdem; “Elbette her seçimde aktörler tartışılır. Bu seçimde de bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak adayımız Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Millet İttifakı masası nihai kararı verecektir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin önerdiği isim sayın Kılıçdaroğlu’dur. Tabii ki bu partimizin adayıdır. Millet İttifakı masasında altı siyasi lider bir araya gelecek ve bir karar verecektir. Verecekleri karar neticesinde ittifakın adayı Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Tarihi bir parkla seçimi kazanacak ve hızla Türkiye’yi iyileştirecektir.”dedi.

CHP’li Erdem, partililerle buluşmak ve sokağın nabzını tutmak üzere Edirne’ye geldi. İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve il yönetiminin karşıladığı Erdem, parti binasında partililerle buluşarak açıklamalarda bulundu.

Hükümetin vatandaşı kuyruklara mahkum ettiğini ifade eden  Erdem, ” Bir kere içinde bulunduğumuz konjonktürde hükümet öylesine kötü bir yönetim ortaya koymakta ki bugün Türkiye’de vatandaş 1 kilo domates dahi almakta zorlanmakta. Yani geldiğimiz noktada; ‘tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet’ diyerek ki bunlar bizim de ortak değerlerimiz, vatandaşı tek domatese, tek patlıcana, tek salatalığa mahkum eden yönetim anlayışına bizi mahkum eder hale bıraktılar. Biz referandum zamanı bas bas bağırdık; ‘Bu sistem gelirse kıtlık, açlık, sefalet gelir’ dedik. Neden? Çünkü gücün, yetkinin tek elde toplandığı bu sistem, Türkiye’nin küresel ligin, gelişmiş ülkeler liginin dışına çıkmasına yol açar. Bu ülkede petrol kuyusu yok, Türkiye demokrasiyi güçlendirdiği ölçüde kalkınabilir. Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu dış finansman, ülkenin demokrasisi güçlendikçe ülkeye teveccüh eder. Ülke ekonomisini bu hale getiren bu rejim, bugün bütün vatandaşlarımızı bir domates, bir salatalık alır hale getirdi. Bir zamanlar hava atıyorlardı, ‘Avrupa’da domates taneyle satılıyor, Türkiye’de böyle’ falan. Artık durumlar değişti. Et ve Balık Kurumu’nun istifa eden, daha doğrusu kovulan genel müdürü dedi ki; ‘Biz vatandaş kuyruğa girmesin diye zam yaptık’. Bakın ben size bir şey söyleyeyim; bu ahlaksız ifadenin hesabını o şahıs verecek. Bu milletle alay etmenin, bu millete hakaret etmenin ne anlama geldiğini günü geldiğinde mutlaka hesabını soracağız ve o şahıslar hesabını verecekler” diye konuştu.
‘MİLLET İTTİFAKI’NIN ADAYI 13. CUMHURBAŞKANI OLACAK’
CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu belirten, “Önümüzdeki ilk seçimde, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı, tarihi bir farkla Erdoğan ve rejiminin karşısında galip gelecek ve Türkiye’yi hızla güçlendirilmiş parlamenter sisteme götürüp normalleştireceğiz. Elbette her seçimde aktörler tartışılır. Bu seçimde de bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak adayımız Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Millet İttifakı masası nihai kararı verecektir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin önerdiği isim sayın Kılıçdaroğlu’dur. Tabii ki bu partimizin adayıdır. Millet İttifakı masasında altı siyasi lider bir araya gelecek ve bir karar verecektir. Verecekleri karar neticesinde ittifakın adayı Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Tarihi bir parkla seçimi kazanacak ve hızla Türkiye’yi iyileştirecektir.
Biz bu Pazar seçim olsa seçime hazırız. Bunu neden söylüyorum? Yani genellikle işte efendim sandık hileleri, ne yapacağız? Acaba muhalefet hazır mı? Aynı zamanda hem parti meclis üyesi hem de doğu masasında görev yapan bir kardeşinizim, arkadaşınızım. Arkadaşlar biz bu pazar seçim olsa Türkiye’deki her sandığın başına en az iki kişi koyacak durumdayız. Hukukçular, gözlemciler ve aynı zamanda bütün sandık tutanaklarının altı imzalandığı an, genel merkezdeki sisteme düşeceği altyapıyı hazırlamış durumdayız. Sadece CHP adına söylüyorum. Ayrıca bu hazırlığı, bu çalışmaları tamamlamış ittifak ortaklarımız da var. Yani onların da sandıkta gözlemcileri olacak. Dolayısıyla arkadaşlar, önümüzdeki seçim hakkımızı kimseye yedirmeyeceğiz. Kimsenin hakkını yemeyiz, hakkımızı da kimseye yedirmeyiz arkadaşlar. Çok net bir şekilde bütün vatandaşlarımız müsterih olsun. Her bir vatandaşımızın oyu bizim namusumuzdur. Vatandaşımızın namusuna, oyuna bugün tereddütsüz sahip çıkacak altyapıyı tamamlamış bulunuyoruz.
Doğu, Güneydoğu dahil Türkiye’nin her yerinde sandık görevlilerimiz hazırdır. Hukukçularımız hazırdır. Seçim güvenliği konusunda A, B, C, D planlarımız hazırdır. Yapılabilecek tüm hamle-lere karşı hamlelerimizi geliştirmiş bulunuyoruz. Biz o akşam bir tek oy dahi çaldırmayacağız. Zaten en az 8-10 puan farkla bitecek bir seçim olacağından ne yaparlarsa yapsın geri çeviremeyecekler zaten. Şu anda Türkiye’nin konjonktürü ortada arkadaşlar. Bir tarafta bütün anketlerde yüzde 37 – 36’larda gezinen bir Cumhur İttifakı ve parlamenter sistemi savunan 65’lik bir blok. Bu blok karşısında hükümetin yapabileceği hiçbir şey yok. Vatandaşın dili yandı ve gerçeği gördü.”şeklinde kaydetti. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin