featured

“CHP’NİN ‘AİLE SİGORTASI’ KADINI KORUR”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, KADES verilerindeki artışa dikkat çekerek,  ekonomik krizler nedeniyle çekirdek ailenin çatırdadığını ve aile içi şiddetin arttığını söyledi. Ailede en çok şiddetin kadına yönelik yapıldığı belirten Yontar, çekirdek aileyi korumanın tek yolunun CHP’nin “Aile Sigortası” olduğunu savundu.
İçişleri Bakanlığının 24 Mart 2018’de hayata geçirdiği Kadın Acil Destek Uygulamasına (KADES) başvurular her geçen gün artıyor.
KADES’in hayata geçirildiği Mart 2018 tarihinden 2021 sonuna kadar 274 bin 522 başvuru yapılırken bu sayı 2022’nin ilk 5 ayında 409 bin 178’e yükseldi.
KADES verilerini dikkate alarak ekonomik kriz nedeniyle kadına yönelik şiddetin arttığını belirten CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, kadını şiddete karşı koruyacak çözümün CHP’de olduğunu söyledi. Yontar,”Bir toplumda yaşanan her türlü felaket öncelikle dezavantajlı grupları vuruyor. Yani, kadınları, çocukları ve yaşlıları… Ekonomik krizler de öyle! Ülkemizdeki baskın ataerkil sistem sebebiyle zaten ezilen kadınlar, ekonomik kriz sebebiyle bir kat daha eziliyorlar. Her geçen gün kadına yönelik şiddet artıyor. KADES verileri de bu durumu doğruluyor. Kadına yönelik şiddeti tamamen yok edemeyiz ama kadını güçlendirebiliriz. CHP’nin ‘Aile Sigortası’ bunu sağlayacaktır.  Aile Sigortası ile yoksul ve maddi sıkıntı içerisindeki ailelere yardım yapılıyor; fakat bu yardım kadını güçlendirmek üzere kadına verilerek yapılıyor. Bunun yanı sıra; Kooperatifleşmeye ağırlık verilmeli ve kadının üretim hayatına katılması teşvik edilmeli. Bir kadın ne kadar güçlü olursa ailde o denli güçlü olacaktır. Ezilen ve sürekli şiddet gören kadınların bulunduğu aileler ise yıkılmaya mahkumdur” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“CHP’NİN ‘AİLE SİGORTASI’ KADINI KORUR”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin