featured

Belediyeye İki Otobüs

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısında, Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda toplam 13 madde görüşülerek, karara bağlandı.
Edirne Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan meclis toplantı salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlık ettiği toplantıda 2’si gündem dışı toplam 13 madde görüşüldü. Toplantıda, Edirne’de servis araçlarının belirlenen standartlarda model ve logolarla hizmet vermesi kararlaştırılırken, eski TOKİ’de bulunan yurtlarda kalan öğrencilerin Balkan Yerleşkesi’ne ulaşımını sağlamak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden hibe olarak gelen iki otobüs hizmete alındı.
SERVİS ARAÇLARINA STANDART
Toplantıda, Ulaşım Komisyonu’nun, Edirne Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf ve Sanatkarları Odası’nın servis araçlarına standart getirilmesi talebiyle ilgili görüşü karara bağlandı. Edirne’de yaklaşık 200 civarında servis aracı olduğunu belirten Recep Gürkan, “Servis araçları odasının talebi olmuştu, 200 civarında servis aracı var ve hepsi farklı logo ve giydirme kullanılıyor. Oda, araçların dışarıdan da anlaşılması için bir standart getirilmesini istedi. Bizce de uygun bulundu” diye konuştu.

Mecliste ayrıca, Edirne Belediyesi bünyesine, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden hibe olarak gönderilen iki adet otobüs ilave edildi. Gürkan otobüslerin, Eski TOKİ’de bulunan yurtlarda kalan öğrencilerin Balkan Yerleşkesi’ne ulaşımı için kullanılacağını belirtti.

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi’nde (ETUS), sisteme bağlı araçların 15 yaşı geçmemesi ibaresi yıl sonuna kadar uzatıldı. ETUS’a bağlı araçların yaşının yılbaşından sonra 10 yıldan fazla olmaması olarak değiştirilmesi beklenirken Belediye Başkanı Gürkan, “15 yaş uygulaması yıl sonuna kadar uzatıldı bu kararla. ETUS’un günlük kapasitesi 55 bine çıktı, gittikçe toparlanıyor. Biz de takip ediyoruz” dedi.
Gürkan, “Ataol Behramoğlu Edirne’deki taş köprüleri referans alarak ve ‘Edirne Köprüsü Taştan’ şarkısını referans alarak bir şiir ve ardından ‘köprüler’ isimli bir şiir kitabı yazdı. Onunla ilgili biz de Edirne’mizi bu şekilde tarihte silinmez olarak ismini andığı için ismini bir caddeye vermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
DERNEKÇİ’YE TAM ALTIN
Edirne Belediye Meclisi’nce Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen FISU Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’nda 59 kiloda dünya şampiyonu olan Melda Dernekçi’nin tam altınla ödüllendirilmesi kararlaştırıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Belediyeye İki Otobüs

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin