Avcu’dan O İddialara Yanıt

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Enez İlçe Başkanı Vedat Avcu, AKP Enez İlçe Başkanı Ali Mercanoğlu geçtiğimiz günlerde Enez Belediyesi çalışanlarının haksız ve hukuksuz şekilde işten atıldığını, Mobing uygulaması yapılarak işçilerin sindirildiğini iddialarına yönelik açıklamalarda bulundu.

AKP Enez İlçe Başkanı Ali Mercanoğlu geçtiğimiz günlerde Enez Belediyesi çalışanlarının haksız ve hukuksuz şekilde işten atıldığını, Mobing uygulaması yapılarak işçilerin sindirildiğini iddialarının asılsız ve yanlış bir açıklama olduğunu dile getirerek; “Ak Parti Enez ilçe başkanı yalan yanlış işlerle uğraşacağına Edirne nüfus sayısı kadar haksızlığa uğramış bu işçilerimizin haklarının iade edilmesini yetkililere bildirmekle uğraşsın.”dedi.

Avcu konu ie ilgili yaptığı açıklamada, “ Belediye Başkanı Sn. Özkan Günenç tarafından işten atıldığını iddia ettiği yaklaşık 40 civarındaki çalışanın, 28 kişisi 2019 yerel seçimlerine gidilirken son 15-20 gün kala oy avcılığı için alınan işçilerdir. Enez Belediyesinin bütçesinin bu kadar çok işçi çalıştırabilme mali gücü ve hukuksal olarak yetkisi yoktur. İddia edildiği gibi Mobing uygulanmış olsaydı; hesap, zabıta, yazı işleri gibi birçok müdürlükte değişim olması gerekirdi. Oysa ki bütün dairelerde geçtiğimiz dönemde çalışan kişilerin yerlerinin değişmediğini görmekteyiz.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak çiftçinin , köylünün, işçinin kısacası tüm emekçilerin kurulduğumuz günden bu yana yanındayız, sesi olduk, sesi olmaya da devam edeceğiz. Çalan, talan eden, devlet eliyle adrese teslim ihaleler alıp zengin olan sermaye gruplarının karşısındayız. Üreterek ülke ekonomisine katkı sağlayan sanayicilerimizin ve iş adamlarımızın destekçisiyiz. Bizleri bu kararlılığımızdan ve ideolojimizden kimse döndüremez. Hiç kimse bizi işçi kıyımı ile suçlayamaz. Asıl işçi kıyımını son bir yılda (2020) Kod 29 maddesini uygulayarak ahlaksızlık, hırsızlık, taciz, uyuşturucu madde kullanımı gibi uydurma gerekçelerle kıdem ve ihbar tazminatı ödemeden 176.662 kişiyi işten atan Ak Parti zihniyeti yapmıştır. Bu işten atılan vatandaşlarımızın bu garabet içeren Kod 29 nedeniyle başka bir yerde işe girmeleri mümkün değildir. Ak Parti Enez ilçe başkanı yalan yanlış işlerle uğraşacağına Edirne nüfus sayısı kadar haksızlığa uğramış bu işçilerimizin haklarının iade edilmesini yetkililere bildirmekle uğraşsın.”ifadelerine yer verdi. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Avcu’dan O İddialara Yanıt

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin