featured

TÜLOV Açılışı Gerçekleştirildi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) Edirne Temsilciliği görkemli törenle açıldı.
TÜLOV Edirne Temsilciliği açılışı CHP’li milletvekilleri, belediye başkanları, il genel ve belediye meclisi üyeleri, çok sayıda sivil toplum örgütünün temsilcilerinin katıldığı törenle gerçekleştirildi. CHP Grup Başkanvekili Manisa TÜLOV Mütevelli Heyeti Üyesi Özgür Özel; “Karanlığın en çok olduğu zaman aydınlığa en yakın zamandır” dedi. Özgür Özel açılışta şunları kaydetti: “Bilindiği gibi Cumhuriyet’in Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in kurucu değerlerinin karşısında olan Cumhuriyet’in kurucu kadrolarına husumet duyan ve bu konudaki düşüncelerini bazen örtülü bazen de geçen hafta Ayasofya’da olduğu gibi ifade eden birilerinin saldırısı altında Cumhuriyet ve değerleri. TÜLOV; Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı Laikliğin Türkiye’de yaşayan her görüşten insanın düşünce ve inanç özgürlüğünü koruyan en önemli değerlerimizden bir tanesi olduğunun bir defa daha altını çiziyoruz.
TÜLOV Vakfı biz Türkiye’yi kutuplara ayıranlardan mahallelere ayıranlardan değiliz. Ama birilerinin deyimiyle onların mahallenin çok vakıfları var. Türkiye Vakfı var EnsarVakfı var. Ve bunların tamamına AK Parti döneminde kamu yararına vakıf imkanı tanındı ve bu vakıflardan birisi Türkiye’nin eğitimine yön vermeye çalışıyor. Birisi Türkiye’nin sporuna yön vermeye çalışıyor. Birisi Türkiye’deki gençlerin geleceğine yön vermeye çalışıyor. TÜLOV Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün O’nun dava arkadaşlarının, O’nun kurucusu olduğu Cumhuriyet’in ve Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıkan bir vakıftır. Edirneliler’in Türkiye’deki herkesin olan bitenden rahatsızlık duyan herkesi TÜLOV’a sahip çıkmaya davet ediyoruz. Burada Nurettin Hoca ile birlikte görev yaptığımız değerli belediye başkanımızın ve kısa küçük bir ayrılıktan sonra yeniden birlikte olmaktan büyük keyif duyduğumuz Kırklareli’nin değerli Belediye Başkanı sayın Kesimoğlu’nun da bulunması için bizim için son derece anlamlıdır. Hep birlikte bu kurdeleyi keserken herkese şunu ifade etmek isteriz; karanlığın en çok olduğu zaman aydınlığa en yakın zamandır. Önümüzdeki günler Cumhuriyet’in ikinci 100 yılı olan 2023’e hep beraber yürüyeceğimiz günlerdir.”
LAİKLİK ÜZERİNE DÜŞÜNCELER PANELİ
Türkiye’de 2001 yılında kurulan TÜLOV, dün kentte temsilcilik binasını açarken sonrasında ‘Laiklik Üzerine Düşünceler Paneli’ gerçekleştirdi.
Vakfın Kurucu Başkanı Prof.Dr. Nurettin Demir, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ve CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun katıldığı panele konuşmacı olarak CHP Parti Meclis Üyesi Yunus Emre ve Gazeteci Burcu Karakaş katıldı. Törende konuşan Vakfın Kurucu Başkanı Prof.Dr. Demir, panelin açılışında konuşarak şunları kaydetti: “TÜLOV’un 4 amacı var. Bunlardan birisi Türkiye’nin geçmişten gelen değerlerine sahip çıkmak. İkincisi özellikle bilimsel, sosyolojik ve toplumsal araştırmalar yapmak. Demokrasinin yok edilmesi, zayıflatılması, insanların yalnızlaştırılmasına karşı demokrasinin gelişmesi, dayanışmanın arttırılması için büyük çaba içerisinde olan, toplumsal dayanışmayı ve güçlendirmeyi arttırmak için en önemlisi de laikliği daha güçlü hale getirmek için çaba içerisindeyiz. Daha çok düşünmeliyiz, çalışmalıyız az konuşmalıyız ve Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıkmak için dayanışma içerisinde olmalıyız. Türkiye olarak dayanışmaya ve güçlü olmaya ihtiyacımız var. Herkese ihtiyacımız var. Verin elinizi önce 81 vilayette daha sonra dünyada daha güçlü bir insanlık için hep beraber çalışalım ve mücadele edelim”  Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TÜLOV Açılışı Gerçekleştirildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin