featured

“Yargı Çalışanları Tek Ses, Tek Yürek”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Yargı Çalışanları Tek Ses, Tek Yürek” sloganıyla yola çıkan Adalet-Sen Trakya Şubesi’nin 1. Olağan Kongresi Edirne Baro Binası’nda gerçekleşti.

Yargı çalışanlarının bağımsız sesi olarak adını duyuran ve Yargı çalışanlarının kronikleşmiş sorunlarına çözüm üretmek amacıyla yola çıkan sendikanın Trakya Şubesi’nin ilk kongresi, Genel Başkan Niyaz Dülger ve yönetim kurulu, Türkiye’nin dört bir yanından gelen şube başkanları ve Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale illeri ile bağlı ilçe adliyeleri personelinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. 

Yargıda hizmet kolu kurulmasını hedefleyen ve bu nedenle sadece Adalet Bakanlığı’na bağlı kurumlarda faaliyet gösteren Adalet-Sen, özellikle 2021 yılı toplu sözleşmesinin ardından yetkili sendikadan umudunu kesen pek çok memurun da katılımı ile kısa sürede büyüdü. Buna bağlı olarak yaklaşık iki yıl önce Edirne Adliyesi’nde başlayan yoğun yapılanma sürecine çevre illerinde destek vermesi ile 800’ü aşkın üyeye ulaşan sendika, Trakya Şubesini kurma kararı aldı.

     Genel Kurul açılış konuşmasında konuşan Adalet-Sen Trakya Şube Başkanı Rahşan Ateş  bunun bir ekip başarısı olduğunu vurgulayarak, tüm il-ilçe temsilcilerine teşekkür ederken, hedeflerinin Türk vatanı ve milletinin ebedi varlığını ve yüce Türk Devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü esas alan, milli-manevi ve insani değerlere demokratik laik ve sosyal hukuk devletine bağlı, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda demokrasinin korunup bütün kurum ve kurallarıyla yerleşmesi ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşılması yolunda dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep farkı gözetmeksizin çalışmanın toplum hayatındaki rolü ve değeri ile bu konudaki hak ve sorumluluklarını iyi bilen bir üye topluluğu meydana getirmek olduğunu ifade etti.

Ayrıca bir kadın olarak çıktığı bu yolda çok kısa zamanda şube yeter sayısına ulaştıklarını, hatta bu sayıyı iki katına çıkardıklarını söyleyen Ateş, üyelerinin yüzde kırkının kadın olduğunu, onların aktif rol üstlenmeleri halinde çok daha ileriye gideceklerine dair inancının tam olduğunu belirtti.

Genel Başkanlığı’na Edirne Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Rahşan Ateş’in seçildiği genel kurul, yine Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale Adliyesi çalışanları olan Mehmet Emin Tunç, Özgül Mutlu, Engin İrmak, Mehmet Konmaz, Hüseyin Şen ve Mustafa Tolga Bilgin’den oluştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Yargı Çalışanları Tek Ses, Tek Yürek”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin