featured

“Üretmeden Tüketiyoruz!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

21.Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, kuraklık ve ekonomi ile  ilgili değerlendirmelerde bulunarak; 20 yıldır uygulanan tüketim odaklı ekonomi programının uygulanması ile her şeyi ithal eden dışa bağımlı hale gelindiğini söyledi.

Şimşek konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Ülkemizde bir yandan her geçen gün ağırlaşan ekonomik kriz, alım gücünün azalması, işsizliğin artması, diğer taraftan kuraklık, ileri ki yıllarda yaşanacak gıda ve su krizidir.

Ülkemizde başta karar vericiler olmak üzere, kamu kurum kuruluşları, ziraat odaları, üretici birlikleri ve akademisyenlerimizle toplanarak gerekli önlemlerin alınması gereklidir.

Edirne il, ilçe, belde, köy ve mahalle ziyaretlerimi devam ettirmekteyim. Halkımızın tek gündemi geçim olup, üreticilerimiz girdi fiyatlarının yüksekliği ile üretim yapamamaktadır.Defalarca, yıllarca siz değerli yerel basınımız aracılığı ile, ziyaretlerimizde dile getirdiğim; üretim odaklı ekonominin yerine 20 yıldır uygulanan tüketim odaklı ekonomi programının uygulanması ile, her şeyimizi ithal eder, dışa bağımlı hale getirdik.

Ülkemizde 20 yıldır yönetenlerin halkımıza balık tutmayı değil, balık yemeye alıştırdı. Üretim merkezlerimiz, iktidarın yanlış politikaları nedeniyle bir bir kapatmak zorunda kaldı. İşletmeler, üreticiler çalışarak batmakta, borç batağında yaşamaktadır.

Ülkemizde uygulanan yanlış ekonomik, sosyal  ve kültürel politikalar sonucunda; sosyal gelir dağılım dengesizliği oluşarak, orta gelir grubu yok oldu. Zengin çok zengin… Fakir çok fakir hale geldi… Birde başta Suriye’den gelen mülteciler ile demografik ve üniter devlet yapımız tehlikeye girdi. İşsiz olan gençlerimizin sayısı gittikçe artmaktadır.

Ülkemizin 20 yıl sonucunda geldiği noktada; ekonomik sıkıntı, geçim derdi, borç batağında vatandaş, her geçen gün kendi ülkesinde yabancı durumuna getirilen halkımız var. Bir de bunun üzerinde yaşanan ve yaşanacak olan Kuraklık ve Gıda Krizi…

Umutsuz değiliz. Umutluyuz. Gücünü HALK’tan ve HAK’tan alan seçilmişlerimiz, Özünde dürüst, namuslu ve ahlaklı halkımız ile güzel günler yakında… Tek Ses… Tek Yürek… olarak hep birlikte çok çalışarak başaracağız… Halkımızın iktidarını kuracağız…”Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Üretmeden Tüketiyoruz!”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin