featured

‘Suyun Hayatımızdaki Önemi ve Suyun Tasarrufu’ Konulu Resim ve Kompozisyon Yarışması Düzenlenecek

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Edirne Belediyesi, Suyun Hayatımızdaki Önemi ve Suyun Tasarrufu konulu Resim ve Kompozisyon Yarışması düzenliyor. İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde düzenlenecek olan Suyun Önemi ve Tasarrufu konulu Resim ve Kompozisyon Yarışmasına son başvuru 8 Şubat 2021 tarihinde olacak. Sonuçlar ise 15 Şubat 2021 tarihinde açıklanacak.

Küresel ısınma ve iklim değişikliği dünyayı da kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya bıraktı. Edirne Belediyesi suyun hayatımızdaki önemi ile suyun tasarruflu kullanılması gerekliliğine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak adına resim ve kompozisyon yarışması düzenliyor.  İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde düzenlenecek olan Suyun Hayatımızdaki Önemi ve Tasarrufu konulu Resim ve Kompozisyon Yarışmasına son başvuru 8 Şubat 2021 tarihinde olacak. Sonuçlar ise 15 Şubat 2021 tarihinde açıklanacak.

İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde resim yarışmasında birinci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin simgelerinden ‘Pehlivanlar Heykeli’, ikinci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri simgelerinden ‘Minyatür Kemer’, üçüncü Yöresel El Sanatlarımızda Edirne’nin simgesi olan ‘Edirne Kari’ ile ödüllendirilecek.

İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde düzenlenecek olan Kompozisyon Yarışmasında ise birinciye Edirne Kent Müzesi Temalı Madalya, ikinciye Flaş Bellek, üçüncüye ise Edirne Kent Müzesi Logolu Bardak hediye edilecek.

Resim Yarışmasına katılacak olanlar eserlerini, paketleyerek/zarflayarak en son 08.02.2021 tarihinde mesai saati bitimine kadar Edirne Kent Müzesi ve Hasan Ali Yücel Eğitim Yerleşkesine teslim etmeleri gerekmekte.

Kompozisyon yarışmasına başvuru yapanlar ise kompozisyonlarını Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun, en fazla 500 kelime olacak şekilde en geç 08.02.2021 tarihine kadar kompozisyon@edirne.bel.tr mail adresine ulaştıracaklardır. Kompozisyonlarını elden teslim etmek isteyenler Edirne Belediye Hasan Ali Yücel Çocuk Eğitim Yerleşkesi’ne veya Edirne Kent Müzesi’ne teslim etmelidir. Haber Merkezi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘Suyun Hayatımızdaki Önemi ve Suyun Tasarrufu’ Konulu Resim ve Kompozisyon Yarışması Düzenlenecek

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin