featured

SOL Parti’den Şerh Tepkisi: ”Köylünün Derdi Sizin Derdiniz Değilse Siz Ne Siyaseti Yapıyorsunuz? “

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantılarında Çevre Ve Sağlık Komisyonu’na havale edilen, Edirne İli Süloğlu İlçesi, Geçkinli Köyü’nde, BKİ Batı Kömür İşletmeleri A.Ş tarafından linyit ocağı, lavyar, kurutma, paketleme tesisi ile ilgili çalışma raporu Mart ayı toplantılarında meclise sunulmuş, Araştırma yapılması için oybirliği ile alınan kararın rapor haline getirilmesine AKP Komisyon üyelerinden Melek Uzgör ve İbrahim Dalkıran’ın muhalefet şerhi koymasına SOL Parti Edirne İl Örgütü; ”Köylünün derdi sizin derdiniz değilse siz ne siyaseti yapıyorsunuz? “ sorusunu yönelterek tepki gösterdi.

AKP siyaseti işverenden yanadır. ”diyen SOL Parti Edirne İl Başkanı Zülküf Ateş, ‘Bu nasıl hastalıklı bir kafa…’ başlıklı açıklamasında şunları kaydetti: “Süloğlu İlçemize bağlı Geçkinli köyünde, yapılmak istenen maden ocağı lavyar, kurutma ve paketleme tesislerine, Geçkinli köyü sakinlerinin gösterdiği haklı tepki üzerine, partimiz de dâhil olmak üzere toplumda çeşitli örgütler de destek oldu.

Köylünün bu sesi duyuldu. İl Genel Meclisi oy birliği ile Çevre ve Sağlık Komisyonunu araştırma yapmak ve rapor hazırlamak üzere görevlendirdi. Komisyon olay yerinde yaptığı araştırma sonucunda tesis yapılmak istenen alanda mera vasfında verimli araziler, birinci sınıf tarım arazileri bulunduğunu, alanın askeri yasak bölge kapsamında olduğunu ve projenin yer altı yer üstü su kaynaklarına büyük zarar vereceğini belirtti. Ancak komisyonun AKP’li üyeleri rapora şerh koymuş. Şerhin gerekçesini de AKP Grup Başkanvekili Nedret Akbulut açıklamış.

Ne demiş? Mesela; ocak açılacak alanın birinci sınıf tarım toprağı olmadığını söylememiş, yeraltı sularına zarar vermediğini söylememiş, mera vasfında verimli araziler olmadığını söylememiş.

O halde neden karşı çıkmışlar? “Bizim görevimiz değil!”

Köylünün derdi sizin derdiniz değilse siz ne siyaseti yapıyorsunuz? Bu nasıl hastalıklı bir kafadır? Sizin hiç mi vicdanınız sızlamaz? Çarşıda pazarda karşılaştığınız insanların yüzüne nasıl bakacaksınız? Çocuklarımıza, geleceğimize kendinizi nasıl anlatacaksınız?

Sizi buradan uyarıyoruz…

Bu siyaset anlayışı açıkça Edirne halkına ihanettir. Kendinize gelin, samimi ve vicdanlı olun. Olun ki çarşıda pazarda insanların yüzüne bakabilesiniz.

SOL Parti olarak bir kez daha Edirne halkına seslenmek istiyoruz. AKP siyaseti işverenden yanadır. AKP, kendisine oy veren köylüyü değil, onun ekmek kapısı tarım arazisine ocak açmak isteyen sermaye sahibi “kimbilir kim”i düşünmektedir. Bu siyaset anlayışı mahkûm edilmelidir. İnanıyoruz ki halkımız ilk seçimlerde gerekli dersi verecektir.” Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SOL Parti’den Şerh Tepkisi: ”Köylünün Derdi Sizin Derdiniz Değilse Siz Ne Siyaseti Yapıyorsunuz? “

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin