featured

SOL Parti’den ‘Karanlıktan Aydınlığa Yurttaş Seferberliği’

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SOL Parti, ‘Karanlıktan aydınlığa, yurttaş seferberliği’ başlıklı merkezi siyasal faaliyetini Saraçlar Caddesi PTT önünde basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu. Açıklama sonrası imza kampanyası başlatıldı.
SOL Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı, ‘Karanlıktan aydınlığa yurttaş seferberliği’ başlıklı merkezi siyasal faaliyetini PTT önünde düzenlenen basın açıklaması yaparak duyurdu.

“KARANLIKTAN AYDINLIĞA YURTTAŞ SEFERBERLİĞİ”

Basın açıklamasını Merkez İlçe Başkan Şafak Engincan Çolak okudu. “Birçok yönleriyle eleştirdiğimiz anayasanın dahi askıya alındığı, anti-demokratik bulduğumuz yasaların bile uygulanmadığı, yargı bağımsızlığından eser kalmadığı açıkça ortada. “diyen Çolak;

“Tüylerimiz ürpererek ülkemizde hukuksuzlukların, yolsuzlukların, kirli ilişkilerin korkunç boyutlara gelmesine tanık oluyoruz. “Vatan, millet, bayrak, mukaddesat” nutuklarının gölgesine sığınan siyasetçilerin, bürokratların, mafya mensuplarının işbirliği içerisinde ağır suçlara ortak olduğunu görüyoruz.
Birçok yönleriyle eleştirdiğimiz anayasanın dahi askıya alındığı, anti-demokratik bulduğumuz yasaların bile uygulanmadığı, yargı bağımsızlığından eser kalmadığı açıkça ortada. Bu ülkede suç ve ceza neredeyse sadece muhalif politikacılara, gazetecilere, bilim insanlarına, başkanlık rejimine itirazını yükselten sade yurttaşlara uygulanır hale geliyor.
Biz bu ülkenin temiz, dürüst, demokrasiden ve özgürlüklerden yana yurttaşlarıyız.

Korkmadan, çekinmeden, geri adım atmadan, bu karanlığın üzerine gitmek, ülkemizi aydınlığa çıkarmak sorumluluğunu hissediyoruz. Olan biteni aksiyon dizileri gibi izlemeye, sessiz kalmaya artık hakkımız bulunmadığının farkındayız.
Eğer bugün susarsak; toplumun dokuları iyice çürüyecek, umutsuzluk kol gezecek, ortalığa yayılan pislikleri sineye çekerek içimize kapanmak kaçınılmaz hale gelecek.
Öyleyse, bu ülkenin bağımsızlığı ve özgürlüğü için mücadele edenlere vicdan borcumuzun, kendimize saygımızın, gelecek kuşaklara sorumluluğumuzun gereği olarak bundan böyle asla susmayacağımızı, geri adım atmayacağımızı, bu işin peşini bırakmayacağımızı bugün buradan ilan ediyoruz.
“Nasıl olsa ilk seçimde gidiyorlar” aymazlığına kapılmadan, “Hukuk hemen şimdi!” demenin tam zamanıdır. Sözü edilen cinayet, tecavüz, rüşvet, haraç, uyuşturucu kaçakçılığı, kendilerinin “çökme” tabir ettiği kamu mallarına el koyma gibi tüm cürümlerin soruşturulmasını, bütün bu suç zincirinin aydınlatılmasını, ucu kime dokunursa dokunsun cümle sorumluların yargılanmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“TÜM BEDELLERİ GÖZE ALARAK MÜCADELEYE KARARLIYIZ”

Suçluların cezalandırıldığı; toplumda adalet duygusunun güçlendiği; hakkın, hukukun, liyakatin tekrar egemen kılındığı, yıkılan kurumsal yapıların onarıldığı temiz bir Türkiye istediklerini ifade eden Çolak; ” Bu güzel topraklarda eşitliğin, özgürlüğün, adaletin, laikliğin egemen olduğu pırıl pırıl günlere ulaşana kadar tüm bedelleri göze alarak mücadeleye kararlıyız.
Karanlığı aydınlığa çıkarmak, sorumluların yargılanmasını sağlamak üzere Araştırma ve Hukuk Komisyonları oluşturarak bu konuyu araştırmak ve davalara dönüştürmek için harekete geçiyoruz. Bu yurttaş seferberliğine imza atarak güç veriyoruz. Her gün ülkenin kaderi hakkında mafyanın, çetenin, tarikatların, soyguncuların ettiği sözlerle ufku kararan Türkiye’yi gelin halkın sesiyle aydınlatalım.”
Basın açıklaması sonrası genel merkeze gönderilmek üzere imza kampanyası başlatıldı.”dedi.Basın açıklamasının ardından imza kampanyası başlatıldı. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SOL Parti’den ‘Karanlıktan Aydınlığa Yurttaş Seferberliği’

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin