featured

“Öğrencilere Karşı Nefret Dilini Kullanan Cevdet Kılıç, İdari Görevlerinden İstifa Etmelidir”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve hocalarına yönelik söylemlerine bir tepki de Eğitim-Sen Edirne Şube Başkanı Özer Demir’den geldi.

Demir, Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve hocalarına yönelik  ” …  Biz eylem falan yapmayız. Bir gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz ” sözlerine tepki göstererek,” siyasal  islamcı gruplara  hedef göstermiş, provokasyon peşinde koşmuş, saldırı çağrısı yapmıştır.”dedi.

Demir yaptığı yazılı açıklamada  şunları kaydetti: “Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, hocaları ve diğer bileşenleri; üniversitelerinin tarihinde görülmemiş bir şekilde tepeden inme yöntemle atanan rektöre karşı Anayasal Haklarını kullanarak üniversitelerini savunmaktadırlar.

Gençler okullarının birikimini, değerlerini, demokratik işleyişini, liyakatı savunmaktadırlar. Buna karşı siyasal iktidar öğrencilerin direncini kırmak için,  linç ve karalama kampanyasına devam etmektedir. Bunun yanında, demokratik haklarını kullanan öğrencilere karşı, kolluk güçleri aracılığıyla yasadışı şekilde, yer yer şiddet uygulayarak, bu haklı talepleri susturmaya çalışmaktadırlar.

İktidarın sorun yaratan ve yarattığı sorunu  büyütmeye çalışan tutumu, durumdan vazife çıkaran çevreleri cesaretlendirmektedir. Kin ve nefretlerini Boğaziçi Üniversitesi bileşenlerine yönelterek, iktidara destek olmaya çalışmaktadırlar.Bunun son örneğini sergileyen, Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Boğaziçi Bileşenlerine saldırı çağrısı yapmıştır. Hukuk Devletinin gereği yerine getirilerek, idari ve adli süreçler, şeffaf bir şekilde yürütülmelidir.

Öğrencilere karşı nefret dilini kullanan Cevdet Kılıç, idari görevlerinden istifa etmelidir.

Eğitim Sen Edirne Şubesi olarak, konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız”Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Öğrencilere Karşı Nefret Dilini Kullanan Cevdet Kılıç, İdari Görevlerinden İstifa Etmelidir”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin