featured

“Memur Maaşları Sürekli Eriyor”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Kamu Sen, Türkiye geneli eş zamanlı olarak ek zam taleplerini dile getirmek için basın açıklaması düzenledi. Türkiye Kamu-Sen, Edirne İl Temsilciği amacıyla PTT önünde yaptığı basın açıklamasında son 10 yıldır memur maaşlarının sürekli eridiğini, enflasyonun bile altında kaldığı ifade edildi.

Türkiye Kamu Sen Edirne İl Temsilcisi Alim Kanpolat, , “Memur ve emeklilerimiz alışveriş yapamaz, en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz hale gelmiştir. Ama her ne hikmetse kamuoyunda sanki memurların bir eli yağda bir baldaymış gibi afaki maaş rakamları dolaşmaktadır. Halbuki kamuoyundaki rakamlarla memurlarımızın eline rakamlar arasında dağlar kadar fark vardır” dedi.

Memur ve emeklilerin alım gücünün her yıl azaldığını dile getiren Kanpolat; “Ülkedeki gelir dağılımında adaletin sağlanması için en önemli araçlardan bir tanesi benimsenen ücret politikalarıdır. Ürünlerin fiyatına fahiş oranlarda zam gelirken maaş artışlarının enflasyonun bile altında kalması, gelir dağılımını bozacak, ekonomik olumsuzlukların yükünü yalnızca çalışan kesime yükleyecek bir etken olacaktır. Bir süredir var olan ekonomik daralmanın yanı sıra COVID-19 salgınının da etkisiyle tüm dünya ekonomileri zor günlerden geçmektedir. Dünyada pek çok devlet bu olumsuzlukları bertaraf etmek için çalışan, çalışmayan toplumun tüm kesimlerine doğrudan gelir desteği sağlamakta, çeşitli sektörlere teşvikler sunmaktadır. Aynı şekilde devletimiz de salgın sürecinin olumsuz ekonomik etkilerini azaltmak için değişik sektörlere yönelik ekonomik destek ve tedbirleri hayata geçirmiştir. Ülkemizde desteğe en çok ihtiyaç duyan kesimlerden birisi de maaşları enflasyonun bile altında kalan kamu görevlileri ve emeklilerdir. Tüm dünya ülkeleri dar ve sabit gelirli kesime yönelik tedbir alırken ülkemizde enflasyon yüzde 14,6 olmuş ama memur maaşına yüzde 3 artış yapılmıştır. Böyle bir uygulama var olan ekonomik sorunları daha da derinleştirir” diye konuştu

Açıklamanın ardından Türkiye Kamu Sen üyeleri, maaş bordrolarıyla beraber ek zam taleplerinin yazılı olduğu mektupları PTT ile  Cumhurbaşkanı’na ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’na gönderdiler. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Memur Maaşları Sürekli Eriyor”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin