featured

Liverpool, Şampiyonlar Ligi Kaosuyla İlgili Rapor Hakkında Daha Fazla Ayrıntı İstiyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Liverpool CEO’su Billy Hogan, kulübün Cumartesi günkü Şampiyonlar Ligi finali dışındaki kaosa ilişkin bağımsız rapor hakkında daha fazla ayrıntı istediğini ve 5.000’den fazla taraftarın Stade de France’ın 24 saat içindeki kargaşasını anlattığını söyledi.
UEFA Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Portekizli milletvekili Dr Tiago Brandão Rodrigues’in “finalde yer alan tüm kuruluşların karar verme, sorumluluk ve davranışlarına” ilişkin bir incelemeye öncülük edeceğini duyurdu.
Liverpool, Fransa’nın ulusal stadyumu dışındaki tehlikeli sahneler hakkında bağımsız ve şeffaf bir soruşturma çağrısında bulundu ve Cumartesi gününden bu yana UEFA ile düzenli diyalog içinde olan Hogan, kulübün hala inceleme kapsamının onaylanmasını beklediğini açıkladı. Soruşturmanın “yolunda ve doğru şekilde” başlamasını istiyor.
Hogan, “Basın açıklamalarına göre [Uefa’nın] bir rapor hazırladığını biliyorduk ve bugün UEFA’dan bunu doğrulayan bir mektup aldık ve bu akşam UEFA ile bu konuda bir görüşme yaptım. Bu aşamada çok fazla ayrıntı yok, bu gelişen bir süreç, ancak Cumartesi günü Paris’te olanlar hakkında gerçekleri elde etmek için uygun adımların atıldığından emin olmak istiyoruz. Örnek olarak bu sadece bir dil farkı olabilir ama biz bağımsız bir rapor yerine bağımsız bir soruşturma istedik.
Detaylar burada gerçekten önemli ve önümüzdeki günlerde bunu UEFA ile birlikte takip edeceğiz.”
Liverpool, taraftarların Paris’teki deneyimlerinin ayrıntılarını ve video kanıtlarını sunmaları için Pazartesi günü çevrimiçi bir form başlattı. Kulüp, kaosun ilk elden hesaplarıyla dolup taştı.
Hogan, “24 saatten biraz fazla bir süre sonra form doldu ve 5.000’den fazla formu doldurup gönderdik, bu gerçekten şaşırtıcı” dedi. “Bazı bilgileri gözden geçirmek için zaman harcadım ve dürüst olmak gerekirse, bazı erkekler, kadınlar, çocuklar Cumartesi boyunca ayrım gözetmeksizin muamele görmesinden dehşete düştüm. Stadyumdan ayrılırken kesinlikle korkunç deneyimlerin bir dizi hikayesini de okudum – işlenen suçlar, gerçekleşen soygunlar. Taraftarımızın maç öncesi ve sonrası yaşadıklarını kimse yaşamasın.
“Herkesin konuşmaya ve deneyimlerini paylaşmaya devam etmesi inanılmaz derecede önemli. Bağımsız soruşturmanın devam ettiğini ve doğru bir şekilde yapıldığını öğrendikten sonra, herkesin mümkün olduğu kadar çok kanıt kattığını biliyoruz. Bu bağımsız soruşturmayı başlatmaktaki amacımız, ilgili tüm gerçeklerin dinlenmesini, ilgili tüm tarafların dinlenmesini, gerçeğin ortaya çıkmasını ve bir daha böyle bir şeyin yaşanmaması için derslerin alınmasını sağlamaktı ve hala da öyle.”
Bu arada, Stade de France yetkilileri Cumartesi günü Liverpool taraftarlarının stadyuma girmesine izin vermeye çalışırken toplam 2.800 “sahte” bilet buldular. Agence France-Presse, bu rakamın stadyum yetkilileri ve UEFA temsilcileri tarafından Pazartesi günü Fransız hükümetiyle yaptığı görüşmede doğrulandığını iddia etti.
Fransa İçişleri Bakanı Gérald Darmanin, 30.000 ila 40.000 Liverpool taraftarının maça biletsiz veya sahte olarak geldiğini iddia etti. “Sahte biletlerle devasa, endüstriyel ölçekli ve organize dolandırıcılıktan” bahsetti.
Çok daha düşük olan 2.800 rakamı, stadyum yetkilileri tarafından taranan ve Fransız hükümeti tarafından duyurulmamış biletlerle ilgilidir.

Koralp SELÇUK

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Liverpool, Şampiyonlar Ligi Kaosuyla İlgili Rapor Hakkında Daha Fazla Ayrıntı İstiyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin