“Kırklareli’ndeki Vaka Artışı İşyerlerinden Kaynaklı”-VİDEO HABER

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr Gürcan Altun, Kırklareli vaka artışında birinci sırada olması ile ilgili yaptığı açıklamada; Kırklareli’ndeki artışın mutant virüsün etkisi olduğunu ve Lüleburgaz ilçesinde bulunan işyerlerinin çok olmasından kaynaklandığını ifade etti.

Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr Gürcan Altun Kırklareli’nde vaka artışı sıralamasında birinci il olması ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Vaka sayısının yükselmesinin nedeni birincisi şehirlerarası hareketlilik” olduğunu söyleyen Prof. Gürcan Altun; “İlk defa yayınlanan renkli haritada Trakya bölgesi kırmızı alanda yer alıyordu. Şehirlerarası hareketlilik önlenmezse bu süreçte komşu illerde hızla rengin değişeceği, vaka sayılarının artacağını söylemiştik. Vaka sayısının yükselmesinin nedeni birincisi şehirlerarası hareketlilik. İkincisi ise Edirne’den daha fazla olgu artışının görülmesi Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi nedeniyle ciddi bir nüfus hareketliliğine sahip. İşyerlerinin bulunduğu bir yer. Dolayısıyla da emekçi kesimindeki insanlar bu süreçte işlerinden olmamak için işlerine gitmek zorundalar. Kırklareli Tabip Odası Başkanı meslektaşım ile görüştüğümde, Kırklareli’ndeki vaka artışının büyük çoğunluğunun işyerlerinden kaynaklı ve bunlarla ilişkili eviçi bulaşların olduğunu söyledi. İşyerlerinde kontrollü bir şekilde mesafeye dikkat edilmezse, insanlar hala aynı yoğunluk, aynı tempoda çalıştırılırsa kaçınılmaz bir şekilde bu hastalık sayısı artacaktır. ”şeklinde konuştu.

Bunun yanı sıra hatırlarsanız sizlerle bir basın toplantısı yaptığımda 19 Şubat’ta Edirne’de İpsala’da mutant virüs görüldüğünü, yani şuanda karantina tedbirleri uygulanmazsa çok ciddi sıkıntı yaşatacak demiştim .Bu yine mutant virüsün etkisi. Çünkü ülkemizdeki pozitif çıkan olguların yaklaşık yüzde 70’i varyant mutant virüsle ilgilidir.Çok hızlı bulaşabilme potansiyellerine sahiptir. Bu potansiyel bulaş nedeniyle de vaka sayıları hızla artmaktadır. Kırklareli’ndeki en temel noktalardan biri budur. Şehirlerarası haraketlilik önlenemedi. En başından itibaren zorunlu haller dışında şehirlerarası haraketliliğin önlenmiş olması gerekiyordu. Şuanki getirilen kısıtlamalar kısıtlama değil. Salgının yükselişini önlemeye yetmeyecektir.” dedi. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Kırklareli’ndeki Vaka Artışı İşyerlerinden Kaynaklı”-VİDEO HABER

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin