featured

KESK: “Geçinemiyoruz! Emekten ve Halktan Yana Bütçe İstiyoruz”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KESK, ‘Geçinemiyoruz! İnsanca Yaşam, Emekten ve Halktan Yana Bütçe İçin Omuz Omuza” şiarıyla 19 Aralık 2021’de İstanbul’da bölge mitingi gerçekleştirecek… KESK Eş Genel Başkanı ve MYK üyeleri, miting öncesi basın açıklaması yaptı.
KESK, Edirne’de KESK’e bağlı Eğitim Sen Edirne Şubesi binasında MYK üyelerinin katılımıyla basın toplantısı yaptı. KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil, BTS Genel Başkanı Murat Oral, Tüm Bel Sen MYK Üyesi Bülent Türkmen, BES Edirne Şube Başkanı Emre Sarı, Yapı Yol Sen Hukuk Sekreteri Mehmet Ali Köseoğlu, Eğitim Sen Hukuk Sekreteri Arzunur Şimşek toplantıya katılım sağladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“ENFLASYON ALDI BAŞINI GİDİYOR”

“20 yıllık iktidarlarının sonuna geldiğini anlayan iktidar giderayak ülkenin kalan son kaynaklarını da adeta talan ediyor” diyen KESK Eş Genel Başkanı Yeşil,  “İktidar çevresi ve bir avuç vurguncu, fırsatçı, rantçı kapitalist dışında hepimiz kaybediyoruz. Her güne yeni zamlarla uyanıyoruz. Temel ihtiyaçlarımızı karşılayamaz olduk.
Enflasyon aldı başını gidiyor. Mutfaktaki yangın büyüdükçe büyüyor. Cebimizdeki yangının 2022 yılında daha da büyüyeceği, temel yaşam giderlerimizi karşılayamaz hale geleceğimizin habercisidir.
Ücretlerimiz enflasyonun altında ezildi. Maaşlarımız ve alım gücümüzü eridikçe eriyor. Emekçilerin başlarını sokacak bir ev satın alması artık hayal oldu. Bırakalım satın almayı kiralık ev bulmanın dahi şans olarak görüldüğü bu ortamda kira fiyatlarındaki artış her gün rekor tazeliyor.
Gençler barınacak yurt bulamıyor. Ucuz işgücü kaynağı görülen kadınlara yönelik şiddet kadın kırımı boyutuna ulaştı.
Patronlar istediği zaman keyfi olarak işten çıkarıyor, iktidar sorgusuz sualsiz ihraç ediyor. Sadece siyasi ve ekonomik kriz değil aynı zamanda hukuk ve adalet kriziyle de karşı karşıyayız. Adalete olan güven tarihin en dip noktalarında seyrediyor. Yandaş medya dahi bu gerçekliği artık gizleyemiyor. İşsizlik aldı başını gidiyor. İşsiz kaldığımızda ise İşsizlik Sigortası Fonundan işsizlik parası alamıyoruz. Çünkü fondaki paralar sürekli patronlara aktarılıyor. Asgari ücrette Avrupa ülkelerinin en altındayız. Nüfusun büyük bölümü insanca yaşam koşullarının çok uzağında açlık sınırının çok yakınında yaşam mücadelesi veriyor!
Baskılara boyun eğmedik eğmeyeceğiz. Krizi biz yaratmadık, faturasını ödemeyeceğiz. İktidar derhal istifa etmeli, erken seçim kararı almalı.” dedi.
Bölge mitinglerimizde sadece kamu emekçilerinin değil krizden etkilenen tüm kesimlerin, bu ülkede geçinemiyoruz diyen herkesin sesini duyurmasını ve taleplerini dile getirmesini amaçladıklarını ifade eden

KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Konfederasyonumuz ‘Geçinemiyoruz! İnsanca Yaşam, Emekten ve Halktan Yana Bütçe İçin Omuz Omuza’ şiarıyla 18 Aralık 2021 Diyarbakır ve İzmir, 19 Aralık 2021 İstanbul ve Ankara olmak üzere 4 ilde bölge mitingi yapacak.
Bölge mitinglerimizde sadece kamu emekçilerinin değil krizden etkilenen tüm kesimlerin, bu ülkede geçinemiyoruz diyen herkesin sesini duyurmasını ve taleplerini dile getirmesini amaçlıyoruz.
Kamu emekçilerine, işçilere, işsizlere, güvencesiz çalışanlara, kadınlara, emeklilere, esnaflara, gençlere, yani “geçinemiyoruz” diyen tüm kesimlere seslenmek istiyoruz: 19 Aralık 2021 İstanbul’da yapacağımız mitingte hep birlikte itirazımızı ve sesimizi yükseltelim.”Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KESK: “Geçinemiyoruz! Emekten ve Halktan Yana Bütçe İstiyoruz”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin