featured

“Hukuk ve Adalet Asla Avukatsız Düşünülemez”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Baro Başkanı Av. Alper Pınar, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla açıklama yaparak;  “Yaşamın her alanında, doğumdan ölüme dek, dokunabildiğiniz, duyabildiğiniz, hissedebildiğiniz her alanda hukukun kılavuzu ve de yol göstericisiyiz. Odak noktamız her insanın, savunulma hakkı ve hak arama özgürlüğüdür. Hukuk ve adalet asla Avukatsız düşünülemez.”dedi.

Edirne Baro Başkanı Av. Alper Pınar; “Covıd-19 salgın hastalığı halen etkilerini devam ettiriyor, annemizi, babamızı, akrabalarımızı, dostlarımızı, arkadaşlarımızı ve de meslektaşlarımızı elimizden alıyor. Bu salgın hastalık nedeniyle vefat edenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve de ailelerine başsağlığı ve de sabır diliyorum. Geçtiğimiz yıl içinde kaybettiğimiz yargı camiası üyelerimize, meslektaşlarımıza ve de son olarak geçtiğimiz hafta vefat haberini üzüntü ile aldığımız gencecik meslektaşımız, Manisa Barosu avukatlarından Av. Muhammed Halil Yavuz’a da Allah’tan rahmet diliyorum. Bu süreçte, ülke genelinde ve de baromuzda, tanı konduğunu öğrendiğimiz avukat arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bir an önce iyileşerek aramıza ve onurlu mesleğimizi ifaya dönmelerini diliyorum.Salgın Hastalığın seyrinin bir an önce yok olma, kaybolma yönünde değişmesini, etkilerinin bir an önce ortadan kalkmasını ve ülkemiz için en az sıkıntı ile atlatılmasını da en güçlü dilek ve temennilerimle diliyorum.

Avukatlar gününü bu yıl da pandemi tedbirleri nedeni ile törensiz kutluyoruz. Geçmişte olduğu, gelecekte de her zaman olacağı gibi bugün de, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün huzurunda olacağız. Yönetim kurulumuz ile birlikte baromuzun çelengini her şart ve de koşulda olduğu gibi Atatürk anıtına koyacak, saygı duruşunda bulunacak ve de vakur bir şekilde Atamızın huzurundan ayrılacağız. İnşallah önümüzdeki yıl, coşkuyla ve de törenle kutlayacağımız avukatlar günü ve de haftası olacaktır, umut ediyor, dört gözle bekliyoruz. Bu zor günlerin, hayatımızda yaşadığımız bu tecrübenin, bizi daha güçlü, daha kararlı, daha anlayışlı yapacağına, mesleğimizin kıymetini daha da bileceğimize inancım tamdır. “ dedi

 

“Gece gündüz, yaz kış, yağmur çamur, kar fırtına dinlemeden görevimizi yaparız” diyen Av. Pınar; “Yaşamın her alanında, doğumdan ölüme dek, dokunabildiğiniz, duyabildiğiniz, hissedebildiğiniz her alanda hukukun kılavuzu ve de yol göstericisiyiz. Odak noktamız her insanın, savunulma hakkı ve hak arama özgürlüğüdür. Hukuk ve adalet asla Avukatsız düşünülemez. Saat ve koşul gözetmeksizin, yargı görevi yapan diğer unsurların çağrısı üzerine zorunlu müdafilik hizmeti veririz. Muhtaç olduğu için hukuki korumadan yoksun kalanlara, hukuki yardımda bulunur, adli yardım hizmeti veririz. İnsan hakları söz konusu olduğunda sesimiz kısık çıkmaz. Nerde insan varsa biz oradayız. Nerede şiddet mağduru bir kadın hukuki korumadan yoksun kalıyorsa yanındayız ve olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin geleceği, umudu, yarınları olan çocuklarımızın, yanındayız. Her birini kendi çocuğumuz evladımız gibi korur, gözetir, yanında oluruz. Olmaya devam edeceğiz. Nerede olursa olsun hangi şekilde olursa olsun hayvanların hakları ve canları için de yanlarındayız.

Biz, talep edildiği her an, savunma için, adalet için, hak arama özgürlüğü için ayaktayız, hazırız. Her yıl tekrarladığımız ve de ısrarla söylediğimiz gibi; Haksızlıkların, adaletsizliklerin, hukuksuzlukların karşısında, Adaletin, hakkın yanında. Halkımızın yanında, Hukukun yanında, Hukuk devletinin yanında, olmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olacağız ve yolundan dönmeyeceğiz.

Dürüstlük, ahlak ve güvenilirlik gibi erdemleri beynimizde, ruhumuzda yaşatacağız. Hukukun üstünlüğü ve de insan hakları ilkelerinden taviz vermeyeceğiz. Ve tüm bu ilkelerle yolumuza devam ederken, ırka, cinsiyete, dile, dine, siyasi düşünceye, etnik kökene asla bakmayacak, ayrıştırmayacak,  ötekileştirmeyeceğiz. Kılavuzumuz sadece savunma hakkı ve hak arama özgürlüğü olacak. Biz avukat olmaya, avukatlık yapmaya devam edeceğiz. 5 Nisan Avukatlar Günü olan bugün ve yaşadıkça her 5 nisan; Daima avukat!, Daima savunma!, Daima hukuk! Daima bağımsız yargı !diyerek haykırmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve de düşüncelerle 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyor, meslektaşlarımız, ülkemiz ve de halkımız için sağlıklı ve de huzurlu yarınlarda buluşmak üzere saygılarımı sunuyorum.”şeklinde konuştu. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

 

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Hukuk ve Adalet Asla Avukatsız Düşünülemez”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin