featured

Gürkan’dan Kadın Aile Üretim ve Girişimcilik Merkezi’nin Gündemden Kaldırılmasına Tepki

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tarihi Elektrik Fabrikası’nın Kadın Aile Üretim ve Girişimcilik Merkezi olması için bir fonksiyon değişikli talebinde bulunduklarını, ancak bunun gerçekleşmediğini belirterek, “Teklifimiz Kurul gündemine alındı ama yukarıdan bir yerlerden gelen talimat ile gündemden çıkarıldı. Bunu Edirne Halkı adına Edirneli kadınlar adına şiddetle kınadığımı bildirmek istiyorum. Bu konuda neler yaşandığını tek tek anlatacağım, kamuoyu bilsin. Artık yeter!” şeklinde konuştu.

Edirne Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında gerçekleşti. Belediye Başkanı Recep Gürkan, toplantı öncesinde gündemi değerlendirerek önemli konularda açıklamalarda bulundu.

 “BUGÜNE KADAR EDİRNE ZARAR GÖRMESİN DİYE SES ÇIKARMADIM, ARTIK YETER”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Meclisi toplantısı öncesinde yaptığı konuşmada, Edirne Belediyesi tarafından restore edilen tarihi elektrik fabrikası hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 30 yıllık aradan sonra 2017 yılında restore edilerek, hizmete açılan Tarihi Elektrik Fabrikası’na, gürültülü etkinlikler barındırmayan kültür merkezi olarak kullanılması için Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’ndan onay aldıklarını, burada nikah da kıydıklarını belirten Gürkan, “Sonrasında şikayetler oldu, uzun süredir orada nikah kıyamıyoruz. En son aşamada kurulla da görüşerek, buraya yeni bir fonksiyon kazandıralım dedik. Kadın her toplumda en önemli varlık. Biz de Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’na eski elektrik fabrikasının Kadın Aile Üretim ve Girişimcilik Merkezi olması için bir fonksiyon değişikli talebinde bulunduk. 22 Şubat’ta toplantısı vardı kurulun. Gündeme alındı ama yukarıdan bir yerlerden gelen talimat ile gündemden çıkarıldı. Bunu Edirne Halkı adına Edirneli kadınlar adına şiddetle kınadığımı bildirmek istiyorum. Bununla ilgili tabi ki yasal girişimleri yapacağız. Ama 30 yıl metruk kalan, her türlü kötü amaç için kullanılan bir yeri Edirne Belediyesi olarak restore etmekle bu halka, bu topluma kazandırmakla suç mu işledik?  Bu güne kadar ses çıkarmadım, yaşananları anlatmadım. Ama herkes bilsin ki bugüne kadar orasının hangi amaçla kamulaştırılmaya çalışıldığını, nikah yapma imkanının oradan alındığını, hepsini anlatacağım. Böyle bir rezalet olmaz. Nikah kıymak, aile birliğini oluşturmak kadar değerli bir şey var mı? Bunu anayasa emrediyor bize. Düğün mü yapmışız, alkol servisi mi yapmışız, eğlence mi yapmışız? Bütün bunları bırakın bahçeye araba girmesine bile izin vermedik, gelin arabası bile girmedi bahçeye. Artık yeter. Önümüzdeki hafta bir basın toplantısı ile elektrik fabrikasıyla ilgili bugüne kadar neler yaşandığını tek tek anlatacağım. Kamuoyu bilsin. Bugüne kadar kavga olmasın, kurumlar çatışmasın, Edirneliler zarar görmesin diye ses çıkarmadım. Ama yeter. Kadın Aile Üretim ve Girişimcilik Merkezi yapacağız. Bundan neden rahatsız olur insanlar. Bunda ne kötülük var. Kadınların bir araya gelmesi, üretimde bulunması, girişimcilikte bulunması kimi neden rahatsız eder” diye konuştu. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gürkan’dan Kadın Aile Üretim ve Girişimcilik Merkezi’nin Gündemden Kaldırılmasına Tepki

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin