featured

Emekliler Maaşıyla Sadece Çay ve Simit Alabiliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Edirne Şubesi, sendikanın kuruluş yıldönümünü çay ve simitle kutladı. Emekli Sen üyeleri, aldıkları maaşla sadece çay ve simit alabildiklerini söyleyerek, iktidardan taleplerini bir kez daha yinelediler. DİSK Emekli Sen Mali Sekreteri Ekrem Kaya, “Bizim tarihimiz yüzyıllardır süren haksızlığa karşı direnenlerin tarihi; bizim tarihimiz asırlardır devam eden emek ve hak mücadelesi tarihidir!
Emeğimizin ve alın terimizin hakkını alana dek bir adım geri çekilmeyeceğiz!
Ülkemizden, emeğimizden, torunlarımızın geleceklerinden asla vazgeçmeyeceğiz!” dedi.
Kaya açıklamasının devamında; “Bugüne kadar Emekli-Sen olarak emeklilerin ücret ve hakça yaşam taleplerinin haklı olduğunu bilmek bizi her zaman daha güçlü ve daha kararlı yapmıştır. Aynı şekilde bizlerin taleplerinin haklılığını ve mücadelemizdeki kararlılığımızı gören iktidar sahipleri de bağımsızlığını çoktan yitirmiş bir yargı sisteminde, sendikamızı türlü oyunlarla kapatmaya, örgütlü mücadelemizi engellemeye, emeklilerin taleplerini haykıran DİSK Emekliler Sendikası’nın sesini bastırmaya çalışmıştır. Ancak geldiğimiz noktada emekliler iktidarın çizmiş olduğu kalıplara sığmamaktadır! İşçilerle, emekçilerle, gençlerle omuz omuza mücadele etmekten onur ve gurur duyan DİSK Emekli-Sen Avrupa Emekli ve Yaşlılar Federasyonu/FERPA’nın üyesi olarak dünya emeklileriyle de dayanışma içinde olan; uluslararası düzeyde tanınan bir sendikadır.

Değerli Dostlar; iktidarın, ülkemizin ekonomik ve toplumsal krizlerini yönetmedeki başarısızlığının yanında her türlü hak gaspı karşısında susan; kabul eden bir toplum yaratma çabasında da başarısız olduğunu bugün bir kez daha görüyoruz.

Bugün ekonomik krizi, her geçen gün düşen alım gücünü yok sayanlar ve her geçen gün yoksullaşan halkımızın aklıyla alay edercesine kendi iktidarlarından önce mum ışığında oturan bir toplum olduğumuzu söyleyenler karşısında DİSK Emekli-Sen’in tavrı açıktır:

Bizlere dünü mumla aratan bu iktidar gidecektir!
Bizlerse ellerimizde meşalelerle aydınlık yarınlara yürüdüğümüz yollara güneşin sofrasını kuracağız! O sofraya gençlerle, işçilerle, emekçilerle, çocuklarımız ve torunlarımızla birlikte oturacağız!

Biliyoruz ki bizim tarihimiz ne üç yıl önce Ankara Valiliği’ne verdiğimiz kuruluş dilekçemize ne de 1995 yılına dayanıyor. Bizim tarihimiz yüzyıllardır süren haksızlığa karşı direnenlerin tarihi; bizim tarihimiz asırlardır devam eden emek ve hak mücadelesi tarihidir!
Emeğimizin ve alın terimizin hakkını alana dek bir adım geri çekilmeyeceğiz!
Ülkemizden, emeğimizden, torunlarımızın geleceklerinden asla vazgeçmeyeceğiz!
Bir kez daha haykıralım:
Demokrasi ve Sınıf Mücadelesinden Emekli Olmayacağız!
Yaşasın DİSK!
Yaşasın Emekli-Sen” şeklinde konuştu. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Emekliler Maaşıyla Sadece Çay ve Simit Alabiliyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin