featured

EKAMEDER’den Yönetim Hakkında Bilgi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği (EKAMEDER) Başkanı Şahide Ağaoğlu, yeni yönetim ile yeni dönem çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ağaoğlu ; Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği (EKAMEDER); 4. Olağan Genel Kurulu’nu 29 Haziran 2021 tarihinde yaparak yeni yönetimini belirlediğini, yönetim kurulu toplantılarını da 7 asıl ve 7 yedek üyenin katılımı ile yaptıklarını ifade ederek ‘EKAMEDER olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadının her yönden güçlendirilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni dönem çalışmalarımıza kurumsal ziyaretlerle başlamak istiyoruz. Amacımız; sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesini ve geliştirilmesini sağlamak. Bu konuda çalışmalar yapan kişi, kurum ve kuruluşlarla destek ve dayanışma içinde çalışmalarımızı sürdürerek birlikte güçlenmek. 7/24 başvuru aldığımız 0 552 591 0 183 nolu telefon hattımızı açtık. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan da çalışmalarımızı takip edebilirsiniz. Önümüzdeki günlerde üyelerle ve derneğin çalışmalarına katılmak isteyenlerle bir buluşmamız olacak. Halen devam eden projelerimizin yanısıra yeni dönemde yeni projelerimiz de olacak. Bütün kurumlarla yan yana ve işbirliği içinde çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz’ dedi.
EKAMEDER; 2009 yılı Eylül’ünde Kent Konseyi içindeki ve diğer aktivist kadınlarla birlikte, Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak başlayan ‘Çarşamba Toplantıları’nda her kesimden kadınlar bir araya geldiği, ‘Kadın Buluşması’ çağrısıyla devam eden ‘Çarşamba Toplantıları’ sonucunda, 2012 yılında kurulan ‘EKAMEDER’ Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği, 25 Kasım’da ”Kadının Evi Var” sloganıyla açıldı.
Kadının ekonomik, sosyal, kültürel, politik güçlenmesine katkı sağlamak, kadına yönelik her türlü şiddetle mücadele yöntemlerine feminist bakış açısıyla farkındalık oluşturmak, toplumsal cinsiyet eşitliği ve eşit insan hakları konularında farkındalık yaratma yönünde çalışmalarını sürdüren dernek, ”Kadınların insan hakları konusunda yasalar ve uluslararası sözleşmeler CEDAW, İstanbul Sözleşmesi ile tanınan haklarını kullanabilmelerini sağlamak için seminerler, paneller ve eğitim programları” düzenledi.
Derneğe gelerek ya da telefon hattına başvuran kadınların talepleri doğrultusunda ilgili birimlere yönlendirilmesini sağlayan dernek gönüllüleri; sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesini ve geliştirilmesini sağlamak, bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlarla destek ve dayanışma içinde çalışmalarını sürdüren, Mor Çatı Kurultay Bileşeni ve Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK) bileşeni olan dernek kadının her yönden güçlendirilmesi konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.
Yönetim Kurulu Üyeleri:Şahide Ağaoğlu-Başkan, Hülya Bodur-Başkan Yardımcısı, Sevim Karaman-Sayman, Benay Gürsel-Sekreter, Esra Selvi-Üye, Cemile Özeker-Üye, Serpil Gıcı-Üye
Kezban Buyruk-Üye, Seval Özcan-Üye, Makbule Yelgin-Üye, Nesrin Köse-Üye, Ferda Erdoğan-Üye, Fatma Bekar-Üye, Semra Çule-Üye. Haber Merkezi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
EKAMEDER’den Yönetim Hakkında Bilgi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin