featured

Edirne Gerçek Gazetesi “5” Yaşında!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Gerçek Gazetesi emekçileri olarak 5. yılımıza girerken bir yazı aldık kaleme…
Milan Kundera, Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği isimli eserinde Mutluluk için, “Mutluluk yinelenmeye olan özlemdir.” tanımında bulunuyor. Kısa ve mutluluğun bir anına dair bu tanım, sizlerle bu yazıda paylaşacağımız mutluluğun temelini inşa etmekte.
Bizler yinelenmeden gelen mutluluğu sizlerle her hafta paylaşmanın tebessümü içerisinde geçirdiğimiz 5. Yılımıza giriş yapıyoruz. Gerçek gazetesi, başta Edirne halkı olmak üzere gönül dostlarımız vasıtasıyla mütevazi bir şekilde yurdun birçok kentine de ulaşmakta. Bir mutluluğu tarif etmenin en zor hali de olsa, en iyi bildiğimiz işi yani anlatı için kelimeleri tercih etmeyi seçeceğiz yine de.
Elinize almış olduğunuz bu sayı, bizlerin serüveninin 5. Yılının başlangıcıdır. Her yıl yaşadığımız bu mutluluğa eşlik ettiğiniz ve bu serüvenin devamını sağladığınız için siz değerli okurlarımıza teşekkür ederiz. Biliyor olmanıza rağmen sizlere bu 5 yılın ne kadar kıymetli olduğundan her yıl yeniden bahsetmek istiyoruz, olur ya belki sizin okur olarak ilk yılınızdır.
Mutluluk, Kundera’nın da hemfikir olduğu gibi yinelenmeye olan özlemdir. Bizler de her hafta sizlerle buluşmanın özlemi ve başarmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bundan 5 yıl önce, hatta bir gazete hayalinin kurulması ile birlikte sizleri 5 yıllık bir serüvenin en iyi yol arkadaşı yapıyor bu satırlar. Birkaç iyi arkadaş, yoldaş ve hayalperest olarak atılan bu adımlarda, tanıştığımız ve henüz tanışacağımız insanlara olan sevgiden bahsediyorduk. İyi bir hikaye duymanın mutluluğunu paylaşmaktan ve iyi bir bilgiye haiz olmanın verdiği sorumluluktan yani. Biraz öğrenmek, biraz öğretmek ama toplumun öğretmeni olmadan ve öğrencisi kalarak. İstedik ki, birbirimiz ile geçirdiğimiz kıymetli zamanı, toplumumuza yayalım. Bilgiyi yayma, halkımızın “Gerçek” olana ulaşması adına çıktığımız bu yolda,ilk önce kapımızın önünü temizlemeyi ilke edindik. Bizleri buluşturan Edirne şehrine büyük bir tutkumuz ve sevgimiz vardı işin içinde, e bir o kadar da gerçeklere bağlıydık.
Elinizdeki bu gazetenin en temel yapı taşını bu şekilde özetleyebilirim sizlere, bu gün 4. yılını geçiren bu yapı sizlere öğrendiklerini aktarmaktan büyük mutluluk duyan insanlara sahip. Nice yıllara diyerek, biraz da sizlerden bahsetmek isteriz. Malum yolculuk, yol arkadaşları ile anlamlı.
Sizlerin de bize öğrettikleri ve sizlerle birlikte şehirde kurduğumuz ortak yaşamın verdiği ilham ile geldik bugünlere. Belki bazen haberlerimiz üzdü, bazen sevindirdi ama mutlaka sizi neyin ilgilendireceğini düşünürken buluyoruz günün bir yerinde kendimizi. Gündelik yaşamlarımızın içerisinde isimsiz kahramanlarımız oluyorsunuz. Gerçek Gazetesinin her bir bireyi, günün çoğunluğunu sizleri düşünerek geçiriyor, size ne anlatmak istediğimizi ve Edirne için nelere sevindiğimizi düşünürken buluyoruz. Hayatımıza bu kadar dahil olmanızdan memnunuz, sizlerle paylaşmak güzel, insana dair düşünmeyi seviyoruz.
Bu haftaki sayımızı da, hayatın meşakatli uğraşısı içerisinde, kendi “Gerçek” mutluluğu ile yolu kesişenlere armağan ediyoruz. Büyümeye devam eden yolculuğumuzun, bizler için bir anlamı da budur. Gazetemizin yeni bir yılı için, sizlere şükranlarımız bakidir. Haber Merkezi

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Edirne Gerçek Gazetesi “5” Yaşında!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin