featured

EDİRNE ESNAFLARINDAN ZAMLI GELEN ELEKTRİK FATURASINA İSYAN!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne’de esnaflar gelen elektrik faturalarına isyan etti. Edirne esnaflarına zamlı gelen elektrik faturalarını sorduk.

Edirne esnaflarından Uğur Bayraktar, 25 günlük gelen zamlı elektrik faturasına isyan etti. Bayraktar; “25 günlük elektrik faturası 1100 lira. 2 tane bilgisayar, bir tane floransan lamba yanıyor.” diyerek gelen elektrik faturasına tepki gösterdi.

Uğur BAYRAKTAR

“FATURANIN BEDELİ OLARAK  SANDIKTA CEVAP VERECEĞİZ”

Daniel Rossi İşletmecisi Metin Barmanbay ise ” Maalesef bu gelen faturalar canımızı çok kötü bir şekilde yakmaya başladı. Biz de vatandaş olarak bu faturaların kesildiği dönemi biliyoruz. İktidarı seviyorum ama bu kıvırdığım faturanın bedeli olarak muhakkak sandıkta cevap vereceğiz.” diyerek zamlı gelen elektrik faturasına tepkisini dile getirdi.

Metin BARMANBAY

“BU ADALETSİZLİKLE NASIL BAŞA ÇIKACAĞIZ BİLİYORUZ ASLINDA”

Pardayanlar Kitabevi işletmecisi Zeki Özkorkmaz; “Kitabevimizde akşam saatlerinde 7 ile 8 arasında yanan spot ışıklarımız var. Onun dışarısında zorunlu kullandığımız yazar kasa ve bilgisayar. Sadece bunlar ve dükkan içerisini aydınlatan ampullerimizin bize bedeli 945 TL, Bu adaletsizlikle nasıl başa çıkarız biliyoruz aslında. Buradan düzenin bu hale gelmesinde katkı sağlayan herkese İsmail YK’nın malum şarkısını armağan ediyorum.” sözleriyle tepkisini dile getirdi

Zeki ÖZKORKMAZ

“ESNAFA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ”

Tahtakale İşletmecisi Beyhan Karahan, “Son zamlı gelen elektrik faturalarında vatandaşlar gibi biz esnaflar da çok muzdaribiz, gelen elektrik faturalarında esnaf olarak bizleri zor durumda bırakmışlardır. Hava şartlarından dolayı iş olmuyor. Ülkede ekonomik kriz var. İnşallah düzelecek diye bekliyoruz. Hükümetten biz esnaflara bir çözüm yolu bulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Beyhan KARAHAN

“HERKESİN ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ”

Star Mobilya İşletmecisi Sami Karaca ; “Elektrik faturalarındaki bu ani artış hepimizi şaşkına çevirdi doğruyu söylemek gerekirse. Bu kadar yüksek faturalara alışık değildik. Beklemiyorduk. Fakat her şeyin arttığı gibi bu elektriğe de yansıdı doğal olarak. Her şeyin fiyatı çok yüksek sadece elektrikte değil, doğalgazda da, ürünlerde de fiyatlar yüksek. Alım gücü herkesin çok düştü. Hem memur kesiminde biz esnaflar olarak alım gücü düşünce bizden alışveriş yapılmayınca bizim de gelir düzeyimiz düşüyor. Şuan herkes gibi bizler de zor durumdayız. Girdilerin yükselmesi ama işlerin de buna keza durması herkes gibi bizleri de zor durumda bırakıyor. İnşallah düzelecek diye bekliyoruz ama ekstra ne olacak fiyatlar mı düşecek, hayır. Gelirler biraz daha yükselirse umarım biraz daha durumlar düzelecek.” Şeklinde tepkilerini dile getirdi.

Sami KARACA

 

Yükselen faturalar ve elektrik giderler, tüketiciyi olduğu gibi esnafı da zor durumda bırakıyor. Artan masraflar geçim koşullarını zorlaştırırken, halkımız tasarrufa yöneliyor peki ya esnaf?. Esnaf artan maliyet ve fiyatlar karşısında çaresiz durumda.

Temel geçim kaynakları olan dükkanlarında çaresiz durumda kalan esnaf, sitemlerini bizlerle paylaştı. Dertlerine ortak olurken, endişelerine de ortak oluyoruz haliyle. Ülke ekonomisi gün geçtikçe olumsuz bir tablo çizmeye devam ederken, artan fiyatlar yalnızca Tüketici Endeksini değil artık Üreticiyi de etkiler pozisyonda. Piyasa bu denli daralmayı ne kadar sürdürebilir, günümüzün en büyük endişelerinden bir tanesi. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
EDİRNE ESNAFLARINDAN ZAMLI GELEN ELEKTRİK FATURASINA İSYAN!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin