featured

“Covid-19 Çalışan Hastalığı Olmuştur”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SOL Parti Edirne İl Başkanı Zülküf Ateş,  koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Edirne İl hıfzıssıha Kurulu’nun almış olduğu bazı tedbirlerin doğru olduğunu fakat “Kapalı Yüzme Havuzu’nun neden faaliyet gösterdiğine bir anlam veremediklerini ifade ederek yetkililere “Yüzme kursları yapılmazsa, yüzücüler antrenman yapmazsa,  nasıl bir zarar oluşuyor? “sorusunu yöneltti.

 SOL Parti Edirne İl Başkanı Zülküf Ateş, ‘Covid-19 çalışan hastalığı olmuştur’ başlığı ile yaptığı yazılı açıklamada, “Edirne’de Covid’e bağlı pandemi katlanarak artmaktadır. Edirne Hıfzıssıhha Kurulu kentimizde belirli tedbirler aldığını açıkladı. Lokantalar, kahveler, çay ocakları, nehir kenarları, parklar kapatıldı. Bütün bu tedbirler salgını engellemek için alındı. Doğru da bir karar.

 Ancak bu hastalık sadece nehir kenarlarında, parklarda, ya da ev ziyaretlerinde bulaşmıyor.

Kamu ve özel işyerleri tam saat mesaiye devam ediyor. Normal çalışma şartlarında çalışıyorlar. Yemekhaneleri açık, servisler dolu, çalışma ekiplerinde bir azalma yok.  Bürolarda kalabalık bir oturma düzeni içerisinde, hem kendi aralarında hem de yurttaşlar ile temas halindeler.

 Hele hele bir kurum var ki neden faaliyet yürütülür anlamakta zorluk çekiyoruz; “Kapalı Yüzme Havuzu”. Buradan yetkililere sormak istiyoruz. Yüzme kursları yapılmazsa, yüzücüler antrenman yapmazsa,  nasıl bir zarar oluşuyor? 

 Adı üstünde Kapalı Yüzme Havuzu…  Evlere oturmaya gitmeyin diyen, nehir kenarlarını kapatan sizler, orada en az 3 saat geçiren kursiyerleri, yüzücüleri, en az on saatini burada geçiren öğreticileri ve çalışanları salgın riskine karşı nasıl koruyorsunuz?

 Sayın Vali, Edirne Hıfzıssıhha Kurulu üyeleri; Covid-19 pandemisine karşı mücadele ediyormuş(!) gibi yapmayın, mücadele edin. Hastalığın bu kadar artmasının nedeni yapıyormuş(!) gibi yapmaktan kaynaklandığı bir gerçektir. Normale dönmek, esnafımızın dükkânlarını bir an önce açmasını istiyorsak samimiyet ve ciddiyetle mücadele etmeliyiz.

 Sol Parti Edirne örgütü olarak sizleri görevlerinizi ciddiyet ve samimiyetle yapmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Covid-19 Çalışan Hastalığı Olmuştur”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin