featured

50 Kadın CHP’ye Üye Oldu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne’de 50 kadın, bugün düzenlenen törenle Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu…

Törende yeni üyelerin rozetleri takıldı. Törene, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP 28. Dönem Edirne Milletvekili Adayı Ahmet Baran Yazgan, İl Başkanı Samet Kahraman, İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı ve partililer katıldı. Başkan Gürkan, 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimler için şu anda CHP’nin 3 milletvekilinin Ankara’ya gideceğinin kesin olduğunu dile getirerek, “Dördüncü için ramak kaldı. Burada mesele 4’üncü sıra adayımızı Ankara’ya göndermek. Bunu sizlerle birlikte yapmak istiyoruz” dedi. Milletvekili Adayı Ahmet Baran Yazgan da “Bizim hedefimiz bu ülkeyi yeniden demokratik düzene geçirmek, dönüştürmek, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini oluşturmak” şeklinde konuştu.

CHP Edirne Merkez İlçe binasında düzenlenen törenle büyük çoğunluğu kadın olan 50’nin üzerinde yeni üye kaydı yapıldı. Törenle yeni üyelerin rozetleri takıldı.
CHP Edirne Merkez İlçe Toplantı salonunda düzenlenen törene, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP 28. Dönem Edirne Milletvekili Adayı Ahmet Baran Yazgan, İl Başkanı Samet Kahraman, İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı ve partililer katıldı. Törende konuşan İl Başkanı Samet Kahraman ve Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı CHP’nin büyük bir aile olduğunu ve yeni katılanla birlikte daha da büyük bir aileye dönüştüklerini belirttiler.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da konuşmasına büyük bir aile olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek başladı. Gürkan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz gerçekten bir aileyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün değer verdiğimiz ve gurur duyduğumuz bir sözü var. Diyor ki; Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi. Biz Atatürk’ün bundan tam 100 yıl önce kurduğu çok büyük bir partisiyiz. Dünyanın en eski 10 siyasi partisinden biriyiz. Bir partinin 100 yaşını doldurması dünyada da çok ender rastlanan bir olay. Kolay bir şey değil. Hele hele Türkiye gibi bir ülkede gerçekten çok zor.
SİZLERİN KATILIMIYLA, ENERJİNİZLE BAŞARACAĞIZ
CHP çok uzun zamandır tek başına iktidar olamadı. Belki de sizleri bekledi. Sizlerin katılımını bekledi. Belki de bugün sizin yüreğinizdeki sevgiyle enerjiyle 14 Mayıs’ta bunu hep beraber başaracağız. Bundan bir kuşkumuz yok. Bundan en az Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olacağından emin olduğumuz kadar da eminiz.
BU İKTİDAR EN ÇOK KADINLARI YORDU
Bu iktidar en çok kadınları yordu. Bu iktidarı en çok ayrıştırdığı, en çok ikinci sınıf vatandaş yerine bile koymadığı insanlar kadınlardır. Kadın olmak Türkiye’de zor. Ama bu iktidarla ne kadar zor olduğun ne kadar çok zor olduğunu yaşadınız. Bütün dünyanın özenle üzerinde durduğu İstanbul Sözleşmesini bir günde bir gecede bir anda kaldırabilen bir iktidardan bahsediyoruz. Ve ülkede her gün kadın cinayetleri, kadına şiddet ve tecavüzler artarak devam ediyor. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Çünkü biz bu Cumhuriyetin evlatları olarak bugün bizden çok ileri ve medeni olarak gördüğümüz İsviçre’den 47 yıl önce, Fransa’dan 24 yıl önce Kadına seçme ve seçilme hakkı vermiş bir milletiz. Bir devletiz. Tüm dünya ileri giderken bizim geriye gitmemiz kabul edilemez. Burada en büyük pay sizlere düşüyor. Bunu değiştirmedeki en büyük güç sizlersiniz.
DÖRT MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAĞIZ
Edirne 4 milletvekili çıkartıyor. Üçünü zaten aldık. Dördüncüye de ramak var, işte onu da sizinle tamamlayacağız. Sizlerle birlikte çok uzun süredir CHP olarak burada 4-0 yapacağız. Ben sizlere güveniyorum. Sizlerde kendinize güvenin. Burada mesele 4’üncü sıra adayımızı Ankara’ya göndermek. Bunu sizlerle birlikte yapmak istiyoruz. Cumhuriyetin 100’üncü yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyan kadrolarda bende vardım deme gururunu hep beraber yaşayalım.”
BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
CHP 28. Dönem Edirne Milletvekili Adayı Ahmet Baran Yazgan da yaptığı konuşmada, şunlara yer verdi:
“Hep beraber başaracağız. İnanıyoruz. Burada hedef, başkanımızın dediği gibi Ediz’i, Baran’ı Ufuk’u milletvekili yapmak değil, dörtte dört çıkaracağız. Bizim hedefimiz milletvekili olmak da değil zaten. Bu ülkeyi yeniden demokratik düzene geçirmek, dönüştürmek çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini oluşturmak. Bunu ancak sizlerle annelerle, kadınlarla, geleceğin anneleriyle yapabiliriz. O yüzden birlikte çalışmak benim için bir onur. Çok teşekkür ediyorum.”
Konuşmaların ardından yeni üyelere rozetleri takılarak, toplu fotoğraf çekimi yapıldı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
50 Kadın CHP’ye Üye Oldu

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin