featured

100. YIL TOPLANTILARINDA KADIN

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Kent Konseyi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yıl kapsamında “100. Yıl Toplantıları” düzenliyor. Açıklamada, Cumhuriyetin dünü, bugünü ve yarını şeklinde de özetlenebilecek toplantıların; “Kadın, Eğitim, Ekonomi ve Kır-kentlerimiz” başlıkları altında yapılmasını planladıkları ifade edildi.
Edirne Kent Konseyi yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:” Cumhuriyetimizin yeni bir yüz yıla başlaması sebebiyle “100. Yıl Toplantıları” düzenlemeyi planladık. Seri olarak yapacağımız bu toplantıların sonuncusu 29 Ekim 2023 Cumhuriyet Haftası içinde olacaktır.
Bütün toplantılarımızı Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Salonunda yapacağız. Kentteki akademik kadromuzun konuşmacı olarak ağırlıkta olacağı toplantıların ana amacı; cumhuriyetin kuruluş günleri ve amaçları, bu amaçlara ulaşabildik mi sorusuna yanıt aramak ve bundan sonraki hedeflerimizi belirleyebilmek.
Cumhuriyetin dünü, bugünü ve yarını şeklinde de özetlenebilecek toplantıların; Kadın, Eğitim, Ekonomi ve Kır-kentlerimiz başlıkları altında yapılmasını planladık. Toplantılarımızın sonuncusunda ise kentimizi irdeleyeceğiz. 29 Ekim 2023 gününü içinde barındıran haftada yapacağımız kentimiz Edirne başlıklı toplantıda kentimizde; Kadın, Eğitim, Sağlık, Ekonomi, Kentleşme, Kırsal üretim, Çocuk gibi farklı konularda kentimizi tartışarak yeni yüzyılda hedefleri planlamayı düşünüyoruz.
Yüzüncü Yılda Cumhuriyet Toplantıları’nın birincisinin ana konusu; Kadın. “Geçmişten Geleceğe Bitmeyen Yolculuk; Kadın Mücadelesi” başlığı ile yapılacak toplantıyı Öğretmen Kezban Demir yönetecek. Toplantının konuşmacıları; Güneş Fadime Akşahin – Üniversite Kadın Meclisleri Temsilcisi, Gülsüm Kav – Dr. Öğretim Üyesi – Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi ve Gökben Demirbaş – Dr. Öğretim Üyesi – TÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü.
25 Mart 2023 Cumartesi günü saat 14.00-17.00 saatleri arasında Atatürk Kültür Merkezi Salonunda yapılacak toplantıya kentlilerimizi bekliyoruz. “

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
100. YIL TOPLANTILARINDA KADIN

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin