“Yağma ve Talan Devam Ediyor”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SOL Parti Merkez İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak,  geçtiğimiz günlerde Edirne Çevre Koruma Vakfı tarafından Enez, Keşan sahil kıyılarının kiralanması ile ilgili yaptığı açıklamada;” Yağma ve talan devam ediyor. İhaleleri iptal edin.” dedi.

Çolak yaptığı yazılı açıklamada; 19 yıldır iktidarda bulunan AKP hükümeti en iyi bildiği şeyi yapıyor. Yağma ve talan…AKP iktidarı özelleştirmeler ile kamu kaynaklarının gasp edilmesini temel politika olarak belirlemiştir. Bu politikalar çerçevesinde kamusal alanlar piyasanın hizmetine sunulmuştur.

Kamu yararı ilkesi, bugünkü gibi yatırım ya da koruma adı altında, piyasa aktörleri lehine ortadan kaldırılmaktadır.

En son Edirne halkının ve bölgede yaşayan yurttaşların iradesi hiçe sayılarak, Erikli, Vakıflar, Sultaniçe, Danişment gibi Doğal Sit Alanı içerisinde kalan sahil şeritleri Edirne Çevre Koruma Vakfı tarafından “Koruma” amaçlı şirketlere devredilmiştir.”ifadelerine yer verdi.

 

“İhaleyi alan şirketler şartnameye göre kiraladıkları alanlara, şezlong, soyunma kabini, büfe, gibi yapılar inşa edeceklerdir.” diyen Çolak ; “Dolayısıyla yurttaşlar da yıllardır ücretsiz olarak kullandıkları sahillerde denize girebilmek ve kumsalda güneşlenmek için para ödemek zorunda kalacaklardır.

.

Edirne Çevre Koruma Vakfı tarafından Edirne halkının iradesi yok sayılarak yapılan kiralama ihalesi kamu yararı ilkesini ihlal etmektedir.

Bu ihlal adında “Çevre ve koruma” olan Edirne Valiliğine ait bir vakıf tarafından yapılmaktadır.

Buradan Valiliğe ve Özel idare yetkililerine seslenmek istiyoruz!

 

Sahilleri kiraya vererek, yanlış yapıyorsunuz. Bu kararınızdan vazgeçin!

Şunu bilmelisiniz ki; sahilleri korumak demek, oraları özelleştirmek, ticarileştirmek değildir.

Yapılması gereken açık ve nettir. Bu İhaleleri iptal edin. Sahiller halkındır halkın kalmaya devam etmelidir.”dedi. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Yağma ve Talan Devam Ediyor”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin